W poszukiwaniu przygody

Każdego roku wielu z nas snuje rozważania, gdzie udać się na wakacje, by były naprawdę udane. Cóż, moda i bezproblemowość znalezienia ofert dotyczących dalekich wycieczek spowodowały, że sporo z nas zaniechało planów urlopowych spędzonych w kraju. A przecież możemy pochwalić się tyloma niesamowitymi, ciekawymi zakątkami.

saperki

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com
Mało tego, wakacje w Polsce mogą nam dostarczyć o wiele więcej interesujących wspomnień, zabawnych i wzruszających momentów i atrakcji niż te poza granicami kraju. Czy nie korci nas niekiedy by nieco zboczyć z utartych ścieżek luksusów i wygód i postawić na prawdziwą przygodę? Takim sposobem na udane wakacje może być spływ kajakowy połączony z biwakowaniem. To wielka i wspaniała zabawa gdyż płyniemy z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i zasobności portfela. Codziennie trzeba spakować cały dobytek, wpakować plecaki w kajaki a następnie płynąć w nowe miejsce.

Dla tych, którzy w dzieciństwie byli harcerzami biwakowanie pod namiotem to nic nowego. Dla niedoświadczonych amatorów przygód, sporządzenie listy potrzebnych rzeczy to oczywistość. Najważniejszy oczywiście jest namiot. Zastępcami łóżka są materace i karimaty. Najlepiej gdy są jak najgrubsze, wszak zależy nam na komfortowym śnie. Niezbędne są też śpiwory których grubość zależna jest od pogody. Jeżeli mamy zamiar na biwaku gotować przyda się zestaw garnków turystycznych, sztućce i kubki.

Masz niedostateczną ilość newsów na ów temat? Przejdź na następną witrynę i tam czeka na Ciebie inne istotne opracowanie (https://prehrent.pl/oferta/wynajem-busow/) tej tematyki.

Podstawowym „naczyniem” jest manierka – WGL. Manierki, przy pomocy specjalnych nap możemy przypiąć do pasa dlatego jest doskonała dla fanów survivalu i turystyki.

Wybór jest przeogromny więc każdy znajdzie coś na swoją kieszeń i potrzeby.
Nie zapomnijmy również latarki, saperki, ręcznika oraz papieru toaletowego – gadżetów bez których trudno obejść się w namiocie. Krutynia, Brda czy Parsęta uznawane są za jedne z najciekawszych, najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Spływ to najlepszy sposób, aby poznać nasz kraj. To okazja do kontaktu z przepiękną przyrodą ale również przeżycia emocjonującej przygody, którą z bez wątpienia będziemy wspominali długimi latami.