Co wziąć ze sobą na wakacje

Okres wyjazdów na wczasy trwa w najlepsze, ale nim wyjedziesz, przed tobą jeszcze pakowanie. To najmniej przyjemne zajęcie, ale dobrze jest zrealizować je rozważnie. Od tego, co weźmiesz ze sobą na wyjazd, może zależeć cały wyjazd. Przygotowania do podróży zacznij od przygotowania spisu koniecznego bagażu. Dzięki takiemu wykazowi nie zapomnisz tego, co może być najpotrzebniejsze. Trudno wyobrazić sobie udane wakacje bez ładowarki do smartfona bądź aparatu fotograficznego. Nie wypisuj jednak wszystkiego bez ładu i składu.

klik!

Autor: Phillip Stewart
Źródło: http://www.flickr.com
Spis podziel na kilka kategorii, przykładowo ubiór, ekwipunek elektroniczny, kosmetyki, dokumenty. Dopiero w tym momencie możesz zacząć pakowanie. Niezbędna odzież. Wszystko jest zależne od miejsca odpoczynku. Inne stroje weźmiesz, jadąc w góry, natomiast inne na wczasy nad morze. Weź pod uwagę, w jakiej strefie klimatycznej spędzisz urlop. Jeśli na południu Europy, to oczywiście spakuj sporzej letnich ubrań.

Jednakże gdziekolwiek będziesz, za każdym razem powinieneś zabrać z sobą kurtkę przeciwdeszczową, nieprzemakalne obuwie, ciepły sweterek czy bluzę (w Polsce najlepiej kilka sztuk) jak też komplet bielizny na cały pobyt. Nada się także kilka par skarpet, kilka par jeansów długich jak też krótkich, komfortowe buciki sportowe, okrycie głowy, klapki a także piżama. Nie zapomnij także o kostiumie kąpielowym. Jego zakup w letniskowej miejscowości może cię słono kosztować.

Nieodzownie spakuj sprzęt fotograficzny, ładowarkę do baterii oraz ewentualnie kliszę. Nie zapominaj o ładowarce do smartfona. Dobór pozostałych narzędzi zależy od miejsca, w którym spędzisz wczasy. Udając się pod namiot, powinieneś spakować o wiele większy bagaż niż wtedy, kiedy nocujesz w domu wczasowym. Nie każdy ośrodek gwarantuje pościel pościel sklep (tak jest dla przykładu w poniektórych schroniskach), dlatego przedtem o to zapytaj. Jeżeli udajesz się nad morze, spakuj zabawki plażowe – tutaj.

Nie zapominaj także o przewodniku po regionie, w jaki się wybierasz a także aktualnej mapie. W trakcie wielogodzinnej jazdy czas niezwykle się dłuży. Pasażerowie mogą zatem zabrać periodyki, książki, krzyżówki a także audiobooki. Pamiętaj o dokumentach. Przed podróżą upewnij się, że masz ze sobą dowód osobisty (w poniektórych państwach leżących w strefie Schengen konieczny będzie również paszport).