Prawie wszędzie słychać wątpliwość: gdzie są Ci mężczyźni? Czy prawdziwych facetów już naprawdę nie ma?

Mawia się, iż prawdziwych facetów już nie ma. Zewsząd ogłasza się, że zapanowała epoka narcyzów, czyli mężczyzn zapatrzonych w siebie, mężczyzn bez cech szczególnych, bez cech, które powinny być ich chlubą. Istotnie, że coś się zmieniło, lecz nie jest to tylko wina gatunku męskiego. Dawniej po prostu życie było mniej skomplikowane, w dzisiejszych czasach skomplikowało się sporo rzeczy, a efekty są tego typu, że role społeczne i kulturowe się trochę wymieszały. Pomimo tego, mężczyźni jako gatunek istnieją, są jednakże bardziej elastyczni niż kiedyś.

natura

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
W niektórych kulturach nie do pomyślenia jest, by mężczyzna zajmował się domem. Podział jest prosty, kobieta siedzi w domu, troszczy się o dom, wychowuje dziecko, a mężczyzna idzie do pracy i przynosi pieniądze. To sztywne pojmowanie ról społecznych powoli odchodzi do przeszłości, nawet w kulturach bardzo konserwatywnych. To nie jest ani wina kobiety, ani mężczyzny, dzieje się najczęściej tak, ponieważ zmianie uległ świat – a właściwie ład społeczny. Jeśli jest praca, ale dla kobiety, a nie dla mężczyzny to nic na to nie poradzimy.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, sprawdź przykłady (https://stojo.pl/kategoria-produktu/biggie) zamieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Trzeba zaakceptować rzeczywistość.

Najzwyczajniej w świecie, kobieta idzie do pracy,facet zostaje w domu. Proste jak najprostsze równanie. Dawniej rynek pracy był dla kobiet bardziej niedostępny, obecnie co prawda, kobiety nie są tak wynagradzane jak mężczyźni, ale i to ulega powolnej, ale jednak zmianie. Cechą ludzką jest przystosowanie się do zmieniających warunków, jeśli nie można tak jak chcemy to trzeba się dostosować. Zresztą, co w tym negatywnego, iż to kobieta zapozna się trochę ze sferą zawodową, a mężczyzna zajmie się domem i dziećmi, być może dzięki temu oboje będą mieli dla siebie większe pokłady szacunku, dla wykonywanych przez siebie życiowych zadań?

środowisko

Autor: Rajeev
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto, nikt przecież nie chce mężczyzną zabrać męskości. Przecież w dalszym ciągu ojciec może wybrać się z synem za miasto na męską wyprawę. Odziani w odzież myśliwską mogą zapolować, są w stanie łowić ryby i sprawdzić się w terenie. Mama nie jest zmuszona nagle tego robić, zresztą nawet nie preferowałaby tej formy rozrywki. Facet choć elastyczny, tak naprawdę pozostaje facetem. Tego nic nie może zmienić. Osobiście dostrzegam w tym zalety. W dawnych czasach wszystko było określone, role przypisane i może faktycznie ludzie czuli się bezpieczniej, ale jednocześnie mieli mniej wolności. W dzisiejszych czasach nie jesteśmy spętani w gąszczu krępujących ruchy norm, dzięki temu mamy większe pole manewru. Kwestią jednak pozostaje inny fakt – bardzo tradycyjne środowiska mają z tym większy problem, dlatego panuje tam pogorszenie relacji na wszystkich poziomach.