Dobór właściwych opon do pojazdu

Dobór porządnych opon do pojazdu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeśli nie masz pewności co do rozmiaru opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, lub odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą montowane jako zestaw, to wypada pamiętać, aby nie montować opon o odmiennej budowie na jednej osi. W razie niepewności, skonsultuj się ze specjalistą w dziedzinie ogumienia.

opony samochodowe

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze dostosowane są wyłącznym fragmentem pojazdu mającym kontakt z podłożem, a zatem grają doniosłą rolę w kierowaniu, luksusie jazdy, hamowaniu i poziomu zużywanego paliwa. Odmienne warunki jazdy nastręczają odmiennej sylwetki opon. Zakładając opony Poznań o większej szerokości, dostaniesz większą sterowność auta ekologiczne – (ładowanie pojazdów elektrycznych) i poprawę dokładności kierowania na skrętach. Opony (dodaj serwis do stron zaufanych) nisko profilowe z niższymi bokami mogą korygować wygląd samochodu, lecz będziesz w wyższym stopniu odczuwać każde nierówności gruntu.

Z pewnością odczujesz też zmiany w hamowaniu, osiągach i wykorzystaniu paliwa. Dla osobistego bezpieczeństwa zestawiaj opony Kormoran o formacie jak najbardziej zbliżonym do opon pierwszego oprzyrządowania auta. Skonsultuj się ze specjalistą w celu prawidłowego wyboru opon, felg i innych niezbędnych dodatków takich jak wentyle, pierścienie, dystanse, również śruby.Droga hamowania na mokrej nawierzchni przedłuża się trzykroć w porównaniu do drogi hamowania na powierzchni suchej. Dobrze dobrane opony dobrze odprowadzają wodę dzięki szykowi rowków bieżnika.

opona

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com
Opony zimowe oferują szczególnie solidne cechy na śniegu, oblodzonej nawierzchni, oraz znaczny pułap bezpieczeństwa i kontrolę prowadzenia w małych temperaturach. W warunkach zimowych gwarantują lepsze właściwości jezdne na śniegu i w warunkach terenowych ze względu na ich model bieżnika, kompozycję mieszanki i budowę. Ceny opon są zróżnicowane w stosunku od ich jakości. Selekcjonuj opony umożliwiające perfekcyjną przyczepność i stabilność, by jazda była wygodna i bezpieczna. Z wyszukiwarką opon odszukanie dobrej opony zajmie tylko chwilę.