Co zrobić z samochodem, jakie nie nadaje się do używania? Czy należy dać je na złom?

Jak auto ma wciąż jeszcze jakąś wartość, to z pewnością będzie ktoś zainteresowany, żeby je zakupić. Natomiast i tak wszystko zależy od wyceny. Na rynku jest wielu handlarzy, którzy specjalizują się w skupowaniu aut popsutych, zaniedbanych jak również powypadkowych.

Bez problemu można także z takimi osobami nawiązać kontakt, gdyż ogłaszają się w internecie, jak auto (www.sklep.techkar.pl/waz-ssaco-spryskujacy-puzzi-techkar,3,3593,4616) złom Kraków, ale również w różnych dostępnych formach przekazu, na przykład gazety lokalne czy stacje benzynowe. Jeśli auto (oświetlenie samochodowe) parkujemy na widoku, pod chmurką, to jest szansa, iż kupiec pojawi się bez naszej ingerencji. Zostawi swoją wizytówkę. Przy sprzedaży samochodu tak naprawdę nie aż tak istotne są pieniądze, jednak najbardziej liczy się dobre sporządzenie umowy, jaka musi posiadać dokładne dane kupującego. Sprzedaż takiego auta trzeba w miarę szybko zgłosić w wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela. Czasem jest również tak, iż nieuczciwy kupiec nie przerejestrowuje auta na swoje nazwisko, zaś później gdzieś porzuca to niewiele warte auto. Sprzedawca, jaki nie zapisał w poprawny sposób, kto od niego zakupił samochód, będzie zmuszony przez długi czas płacić OC za pojazd, jaki już od dawna nie istnieje.

skupowanie auto powypadkowych

Autor: bettyx1138
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy więc samochód nie posiada już żadnej wartości, to dość łatwym rozwiązaniem jest oddanie go na złom, na przykład na złomowanie pojazdów Świdnica. Kompletne auta zabierane są najczęściej bezpłatnie, a dosyć często, jak dowieziemy je tam sami, to można także liczyć na niewielki bonus, przykładowo w wysokości kilkuset złotych. Również tutaj kwota, którą dostajemy za samochód, nie jest najbardziej istotna. Stacja demontażu pojazdów, do jakiej dajemy auto, powinna mieć zezwolenie wojewody do wystawiania zaświadczeń o kasacji pojazdów.

Tego typu dokument jest konieczny, żeby wyrejestrować samochód. Właściciel takiego auta albo osoba do takiego typu czynności upoważniona musi przedstawić do wglądu dowód osobisty, tablice rejestracyjne, jak również inne rzeczy przykładowo dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu (jak była wydana). Pojazdów oddanych do demontażu, na przykład w auto złom Katowice nie należy już ponownie rejestrować.