Posiadasz zbyt wiele wolnego czasu? Tak więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na brak czasu, ale paradoksalnie, kiedy posiadamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie miejsca, jesteśmy w pogotowiu i czekamy chyba na konkretny impuls, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, ale wcale nie będziemy proponować oglądania telewizji. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który chciałeś oglądać, ale zawsze nie starczało cina niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (polecane seriale familijne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (seriale grozy) lub serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który planowałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, bo wtedy byłeś zapracowany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś oglądać i nie dokończyłeś go. Teraz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Zabierz się za porządki, na które na co dzień brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (w końcu ogarniesz strych albo kurs z chemii marta klin wyrwiesz chwasty), ale również przez to pojęcie rozumiem domowe naprawy i remonty. Istnieją czasami tego typu małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie najlepszy moment, żeby zreperować zepsutą półkę czy odświeżyć zachlapaną ścianę.
W taki właśnie dzień możesz również odświeżyć swoje stare kontakty. Bez wątpienia znasz ludzi, z którymi kiedyś byłeś w dobrych relacjach (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie zupełnie z własnej woli, ale niestety przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz umówić się z osobą, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz też oczywiście odwiedzić kogoś z rodziny, dawno nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz też po prostu usiąść gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, w jakim kierunku zmierzam, gdzie widzę siebie za kilka lat? Ta chwila dla siebie, na którą nie mamy czasu w codziennej krzątaninie naprawdę ci pomoże. Spośród wszystkich rzeczy, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tej z pozoru prostej rzeczy brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.