Auto złom – miejsce, w którym każdy posiadacz może zostawić własny stary samochód.

W obecnych czasach zaobserwować można spore zainteresowanie jednostek ekologią. Niestety rozkwit społeczeństw częstokroć pociąga za sobą negatywny wpływ na przyrodę, które w bardzo szybkim tempie ulega degradacji. Sporo prac wykonywanych przez jednostki, które dla ich są czymś zwyczajnym oraz normalnym nie wpływa pozytywnie na środowisko oraz jego funkcjonowanie.

Troska o środowisko

Przez wzgląd na spory procent zanieczyszczenia środowiska w mass mediach można zauważyć coraz bardziej popularyzowane akcje informacyjne i uświadamiające obywateli w związku z sytuacją oraz kondycją, w jakiej przebywa planeta, na której żyjemy. Przez to obywatele posiadająą coraz większą świadomość swoich działań oraz starają się jak mogą, by poprawić własne działania tak, aby pozytywnie wpływały na przyrodę albo przynajmniej bardziej mu nie szkodziły. Jednym ze sposobów dbania o przyrodę jest segregacja odpadów, która od pewnego czasu jest powszechnie wprowadzana zarówno w miastach jak i na wsiach. Jest to jeden z korzystnych kroków edukujący obywateli w związku z troszczeniem się o przyrodę.

złom

Autor: Riley
Źródło: http://www.flickr.com

Pozbycie się starego auta

Jest jeszcze jeden dość trudny problem związany z dbaniem o środowisko (sprawdź więcej) a mianowicie emisja spalin przez samochody. Współcześnie na drogach zaobserwować można zwiększony ruch samochodowy. Bardzo dużo obywateli nabywa pojazdy i nie zawsze są to pojazdy, które dzięki postępowi technicznemu wydzielają o wiele mniej spalin niż samochody starsze. Spora liczba obywateli, która chciałaby posiadać swoje auto musi ze względów ekonomicznych kupić starszy pojazd i niestety z tego samego względu musi nim jeździć bardzo długo najczęściej aż do momentu, kiedy nie będzie w stanie go już naprawić. Więcej tu .

Na wyzbycie się takiego auta, by nie stał, nie niszczał i nie wpływał nieprzychylnie na środowisko jest tylko jedna wskazówka a mianowicie oddanie go na złom. Aby taki złom odnaleźć przebywając w Gdyni, Katowicach czy Krakowie wystarczy wprowadzić w Internecie odpowiednio frazy auto złom Gdynia, auto złom Katowice bądź auto złom Kraków i pokaże się pokaźna ewidencja miejsc gdzie takie auto można zezłomować. Za pomocą tych samych fraz, czyli auto złom Gdynia, auto złom Katowice albo auto złom Kraków miejsce kasacji pojazdu można wyszukać też w lokalnej gazecie.