Przybory istotne podczas wypraw survivalowych

W trakcie organizowania eskapad survivalowych trzeba zwrócić uwagę na szereg istotnych elementów. Bagaż nie powinien zabierać zbyt wiele przestrzeni, ani zbyt wiele ważyć. Dlatego też w trakcie planowania pracuje się nad jak największym zminimalizowaniem tego typu atrybutów.

Jednakże jest dużo produktów, które mogą pomóc podnieść wygodę podczas tego typu wycieczek. Świetnym przykładem artykułu, który idealnie spisuje się podczas eskapad są liofilizaty. Nie jest to definicja powszechnie znajoma. Pod tym sformułowaniem kryje się specjalnie wytworzona żywność, której przygotowanie pochłania jedynie parę minut. Liofilizaty zajmują nadzwyczaj mało miejsca oraz niewiele ważą. Z tej przyczyny spokojnie zmieszczą się w dowolnym plecaku. Warto zaznaczyć, że jest bardzo wiele rodzajów tego typu żywności. Da się znaleźć zarówno wołowinę z ryżem czy zupę chińską. [

zdrowa żywność

Autor: Chuck Feder
Źródło: http://www.flickr.com

Widać więc, iż będąc w dziczy wcale nie trzeba całkowicie odcinać się od wygody. Powyższe wyroby wystarczy przyrządzić z wykorzystaniem przegotowanej wody. Prócz wyżej wzmiankowanych artykułów żywnościowych, powinno się w tym punkcie nadmienić o kolejnym produkcie. Idzie oczywiście o śpiwory syntetyczne, śpiwory syntetyczneWspółczesne technologie sprawiają, że produkty tego gatunku mogą mieć idealne atrybuty cieplne, jednocześnie redukując swoje rozmiary i wagę. Trzeba tylko poznać się z informacjami odnośnie tego gatunku towarów. Zastosowane włókna będą miały większą wytrzymałość na wilgoć (w związku z tym nie pęcznieją i nie zwiększają wagi), a w dodatku mogą być użytkowane także w radykalnych temperaturach. Co nadzwyczaj istotne – śpiwory syntetyczne miewają szerokie opcje kompresji.

Ten bardzo unikalny serwis prezentuje podobną problematykę, co tekst, który właśnie czytasz. Jeżeli Cię on zainteresował, kliknij tutaj.

W związku z tym bezproblemowo pomieści się je w także nieduże plecaki.

Koszty tego typu produktów wcale nie są znaczne – tak samo w supermarketach jak również sklepach internetowych da się nabyć tak samo tańsze, jak i nieco droższe modele. Na pewno warto zaciekawić się tą problematyką – zwłaszcza w trakcie planowania parodniowego wyjazdu poza miasto.