Na łów, na łowy, do zielonej dąbrowy

W Polsce przybywa myśliwych. Do polowań garnie się coraz więcej niewiast, tzw. Dian, duchownych a wiek posiadaczy broni myśliwskiej określa szeroka rozpiętość. 115 tysięcy myśliwych w polskich kniejach to już pokaźna armia. Armia, która stale się rozrasta, z racji iż obecnie panuje moda na łowiectwo.

myślistwo

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Łowiectwo, nie myślistwo, albowiem ten termin oznacza ochronę zwierząt, a zadaniem myśliwych jest zabezpieczenie różnorodności gatunków i właściwej populacji dzikich zwierząt. Ich zbyt duża ilość wyrządza niestety duże szkody rolnikom i leśnikom, z tego względu obowiązkowa jest ciągła kontrola ich szeregów.

Niegdyś równowagę między populacjami zapewniały drapieżniki – niedźwiedź, ryś czy wilk. Aktualnie selekcję przeprowadza myśliwy. Wyklucza zwierzęta starsze i schorowane. To co robią myśliwi przypomina pracę rolnika, który kosi zboże i zabija hodowlane zwierzęta.

Obecnie, na obraz myśliwego składa się nowoczesna broń i optyka myśliwska, gadżety strzeleckie oraz ubrania myśliwskie. Prawdziwy pasjonat myślistwa nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki lub też długoletniej tradycji myślistwa, ale przede wszystkim dla wygody i dobrego samopoczucia w czasie polowań.
Wartym szczególnej uwagi częścią garderoby dla myśliwego jest kurtka. Okrycia wierzchnie

polowanie

Autor: per Corell
Źródło: http://www.flickr.com

ochraniają na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a nawet ułatwiają kamuflaż. Ochrona przed deszczem, śniegiem, niska waga, wysoka odporność i izolacja termiczna to najważniejsze cechy odzieży dla myśliwych. Membrana zapewnia 100 % ochronę przed wodą, zaś wiele przydatnych kieszeni w spodniach czy kurtkach, komfort w czasie polowań na zasiadkę.

Frapuje Cię tematyka poruszana w tym artykule? Przeczytaj poza tym także inne podobne posty – zwyczajnie wejdź tutaj imprezy integracyjne dla firm warszawa.

Ciepły, odpinany kaptur także przyda się w czasie zimnych poranków. Idealnie, gdy ubrania myśliwskie są „ciche”, o czym zwykle jesteśmy poinformowani na metce czy w ich opisie. Dlatego głównym kryterium przy zakupie odzieży myśliwskiej, musi być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne poranki. Prawidłowo przystosowana odzież myśliwska umożliwi nam bezpieczny i wygodny kontakt z przyrodą w każdych warunkach pogodowych.