Sprzęt turystyczny – z jakiej racji nie warto na nim oszczędzać? Kilka słów o tym, jak zdecydować się na buty, plecak i namiot

Planujesz dalszą podróż? Biwak? Wypad w góry? Wobec tego obowiązkowo powinieneś zaopatrzyć się w pewny sprzęt. Obuwie, namiot, plecak – bez tego ani rusz. I nie mogą to być pierwsze lepsze przedmioty. Nie chcesz w końcu chyba, by jakaś z niniejszych rzeczy raptownie rozleciała Ci się na pustkowiu, kiedy do najbliżej położonego sklepu lub na pobliski przystanek będziesz miał chociażby parę kilometrów, a pogoda niespodzianie będzie się pogarszać?

Właśnie. Dlatego nie oszczędzaj. Zainwestuj w porządny sprzęt wyprodukowany przez profesjonalne marki, co do którego będziesz pewien, iż nie zawiedzie Cię w najmniej właściwej chwili. Wielu podróżników poleca np. plecaki 4f. Podobno nie dość, że są one pakowne, to dodatkowo nad wyraz wygodne, a także wytrzymałe na trudniejsze warunki pogodowe. Firma 4f nastawiona jest na wytwarzanie produktów przeznaczonych dla aktywnych ludzi, którym nie są straszne deszcz, burza lub nawet grad bądź śnieg. Jednak odpowiedni plecak to tylko część sukcesu. Podobnie ważne są buty, a przekonasz się o tym już po kilku kilometrach wędrowania. Wyłącznie bardzo niedoświadczona i pozbawiona wyobraźni osoba na daleką wyprawę włoży trampki. Wszyscy się orientują, że obuwie musi być dopasowane do rodzaju podłoża. W góry należy więc wziąć takie, jakie będzie zakrywało kostkę i w ten sposób ochroni naszą nogę przed kontuzjami.oferta okleina na samochód okleina na samochódDobrze, aby buty były również wodoodporne, a ich podeszwa gruba oraz odporna na poślizg.

poznaj nasze akcesoria

Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie tego typu obuwie nie jest niedrogie, podobnie zresztą jak plecaki 4f, lecz za to na ogół wystarcza na dość długo. Takiego zakupu należy dokonać raz na parę lat, przebolejmy zatem te kilkaset zł oraz miejmy za to pewność, iż gdy nadejdzie trudniejszy moment, buty nas nie rozczarują.

Następna kwestia – namiot. Jeśli będzie nam potrzebny, także uczciwie zastanówmy się nad jego wyborem. Przecież nie chcemy w czasie deszczu nagle stracić dachu nad głową, prawda? Zdecydujmy się zatem na mcny, wodoodporny i odrobinę większy niż sądzimy, iż nam wystarczy. Prócz nas bowiem muszą się w nim zmieścić także wszystkie nasze rzeczy.