W jaki sposób organizatorzy ogólnopolskich zlotów harcerskich, a także sami uczestnicy przygotowują się do dorocznych imprez

Harcerstwo gromadzi ludzi żadnych przygód, chociaż równocześnie warto pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden balangowicz, lecz przede wszystkim osoba cechująca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i rycerskością. Harcerza, tak samo jak wojskowego albo funkcjonariusza drogówki, obowiązuje nadzwyczajny etos, który ujawnia się chociażby poprzez fakt, że takie osoby zakładają uniform. Tak czy owak, obecnie harcerstwo jest kojarzone zwłaszcza ze wspólnym śpiewaniem pieśni przy ognisku i rzecz jasna zebraniami w szerszym gronie, czyli zlotami.

porównaj teksty

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Szesnastoletni harcerz, który w kolejnym tygodniu wybiera się na zlot, musi odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. W szczególności skaut ma obowiązek sprawdzić stan ubrania harcerskiego, zatem wszystkie swetry, spodnie i chusty muszą być wyprane i starannie wyprasowane. Buty także mają lśnić czystością. Poza tym przydają się podstawowe akcesoria kuchenne, a konkretniej porządne termosy albo kubki termiczne, bidony i komplety sztućców. Chociaż każdy skaut przyzwyczaił się do niewygód, to jednak każdy z nich zamierza przespać noc w dobrym gatunkowo śpiworze, a pod ręku mieć w miarę nowoczesną latarkę. Tych wszystkich wyliczonych rzeczy w żadnym wypadku nie kupuje się w supermarketach, lecz zazwyczaj zamawia w sieci – bogato wyposażona składnica harcerska ma w propozycji handlowej pełen asortyment potrzebnych artykułów – WGL.

Do rokrocznych imprez muszą profesjonalnie przygotować się także i sami organizatorzy. Nawet najmłodsi harcerze dobrze wiedzą, że solidny namiot musi zostać rozłożony na polu biwakowym.

namiot

Autor: summonedbyfells
Źródło: http://www.flickr.com

Kupno nie zawsze staje się obowiązkiem, ponieważ taki namiot można oczywiście wypożyczyć – wystarczy tylko niepobieżnie przeglądnąć oferty i zdecydować się na najkorzystniejszą. Profesjonalna wypożyczalnia namiotów zaoferuje niewysokie ceny, jak również duży wybór.

Organizatorzy są zmuszeni zapewnić też sporo innych, naprawdę przydatnych przedmiotów, jak przykładowo: lekkie siekierki, zapasowe (manetki do skutera) śledzie do namiotów, a w końcu metalowe kociołki do gotowania grochówki na ognisku. A jeśli w programie przewidziano konkursy, to oczywiście trzeba pomyśleć również o nagrodach. Te najlepiej zamówić w wirtualnym sklepie z artykułami harcerskimi, bo taka składnica harcerska zaproponuje przedmioty, które na pewno zadowolą każdego druha.