Jak wykonuje się zdjęcia z lotu ptaka?

Fotografie z zlotu ptaka da się wykonać nie tylko z pokładu samolotu bądź śmigłowca. Przedsiębiorstwa fotograficzne mają na to mnóstwo innych sposobów. Niejednokrotnie ekonomiczniejszych i sprawdzających się lepiej w konkretnych momentach niż stalowy ptak czy też śmigłowiec. Jako przykład mogę podać wszelkie przeróżne imprezy masowe kiedy to świetnie sprawdzi się balon helowy który bez żadnego problemu potrafi przez dłuższy czas unosić się w jednym miejscu i realizować zdjęcia z góry za pomocą ulokowanego pod nim aparatu cyfrowego.

fotografia

Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com
Aparat ten jest obsługiwany zdalnie i może uzyskiwać zdjęcia praktycznie pod każdym kątem. Balonem helowym można realizować zdjęcia z góry (zobacz: ) z wysokości już od 5 do 150 m. Co istotne za pomocą balonu możemy spokojnie sfotografować miasto bowiem nie dotyczy go zakaz lotów nad terenem zabudowanym. Balonu można jednakże używać w czasie bezwietrznej pogody lub przy niewielkim wietrze. Podczas wietrznej pogody świetnie może sprawdzić się latawiec. Niemało przedsiębiorstw fotograficznych specjalizujących się w realizowaniu zdjęć z góry używa nośników zaprojektowanych dla własnych potrzeb i często własnej produkcji. Są to różnego rodzaju drony bezzałogowe: oktokoptery. Docierają one nawet w miejsca gdzie dostęp jest utrudniony.

Zdjęć wykonanych tym sposobem używa się w do tworzenia map, w geodezji, w nadzorze budowlanym. Są niezwykle pomocne przy budowie rozległych inwestycji. Przy pomocy zdjęć z góry tworzy się dokumentację z przebiegu dużych inwestycji (przykładowo z budowy dróg i autostrad). Wykorzystuje się je także w trakcie prac archeologicznych. Pałace i zamki oraz obiekty ciekawe pod względem turystycznym także

fotografia

Autor: Paul Loebach
Źródło: Umbra

fotografuje się tym sposobem. Drony możemy wykorzystać w miejscach o utrudnionym dostępie. Tworzy się też w ten sposób oszałamiające edukacyjne filmy o przyrodzie.

Również takie zdjęcia są dziś używane dość szeroko w reklamie. Już nie tylko największe biznesy zamawiają fotografie tego rodzaju (polecam pod tym adresem: ). Jak widać fotografia (Polecamy Maja Pajączkowska fotografia) lotnicza ma mnóstwo zastosowań i jest dziedziną niezwykle szybko rozwijającą się. Ze względu na stosowanie tańszych metod niż aeroplan bądź śmigłowiec na sesję z lotu ptaka mogą aktualnie sobie pozwolić także nieduże firmy a firmy fotograficzne wyspecjalizowanych w realizowaniu tychże zdjęć na brak pracy raczej nie narzekają.