Jak spakować torbę na obóz harcerski

Jeśli na obóz podróżujesz po raz pierwszy, upakowanie plecaka może wydawać ci się czarną magią. Z tej przyczyny zdecydowałem podzielić się z wami swym sposobem żeby przejść przez ten proces bez większych trudności. Jeżeli pakowanie to dla ciebie nie problem, to i tak zapraszam do lektury, może odnajdziesz w tym tekście coś nowego? Ja osobiście wolę być spakowany na dzień przed podróżą, nawet jeśli w dniu wyjazdu i tak miałbym mieć czas.

scyzoryk wbity w pniaka

Autor: SOG
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż z różnych powodów zdarzało się czasem nawet tak, że pakowałem się dopiero na godzinę przed podróżą… jednak takie sytuacje to mi się później w koszmarach śnią. W związku z tym, chociaż pewnie nie odkryję Ameryki, pragnąłbym się z wami podzielić tym, w jaki sposób zabieram się do tegoż ładowania właśnie.We wszelkim przewodniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, by sporządzić sobie wpierw, stosownie wcześniej listę koniecznego ekwipunku. I racja, wspomniana lista pomaga, jednakże przynajmniej u mnie była zawsze bardzo bezładna, dlatego robiłem ją w dwu etapach. Najczęściej mam zarezerwowaną na nią jedną bądź dwie kartki w notatniku, jaki noszę zawsze przy sobie. Na tej kartce, przez siedem dni notuję co chcę zabrać, jednak tylko w chwili gdy wpadnie mi to do głowy.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna (http://jk-busczesci.pl/blotnik-nadkole-przednie-setra-500.html) również bez wątpienia przypadnie Ci do gustu.

Nie siadam planowo nad druczkiem i nie notuje, z tej przyczyny dobrze jest mieć tenże kajecik zawsze z sobą, mi często wpadało coś do głowy gdy czytałem lekturę w pociągu do pracy. Gdy mam już tę listę, przedmioty na niej raczej nie były ułożone w jakimkolwiek porządku. Stąd trzeba ją uładzić. Najprościej po prostu przydzielić każdy przedmiot do podgrupy i następnie grupami przepisać na czysto.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo klasyfikacja na podgrupy może przedstawiać się następująco: Garderoba – zarówno wszelkie koszulki, jeansy, jak i bielizna, buciki, umundurowanie itd., istotne by ilość oraz rodzaj ciuchów dobrać do spodziewanej pogody jak też długości wyjazdu. Spanie – zatem wszystko, co przydać się może do snu (karimata, pidżama, namioty turystyczne (takie jak na przykład: tutaj dowiesz się więcej) w wypadku biwaku wędrownego). Obozowe – to znaczy sprzęt konieczny do obozowego życia jak też zajęć: scyzoryki, kompas, latarka na czoło, krzesiwo, sznur itd.. Inne – mapa, zaświadczenia oraz pieniądze, notes, śpiewnik itd.