Gwiezdne Wojny czyli dlaczego jest tak duży fenomen tej niezwykłe i ogromnie popularnej sagi filmowej.

Mało jest tak kultowych serii, jak Star Wars. Saga ta zaczęła się w roku 1977, bo wtedy właśnie w kinach ukazał się pierwszy film. Kolejne dwa widzowie mogli oglądać w odstępach trzech lat, a potem, po kolejnych kilkunastu latach, zostały nakręcone trzy kolejne części. Obecnie połowa świata z ogromną niecierpliwością oczekuje na część siódmą, której premiera w kinach planowana jest na koniec roku 2015. Sama historia opowiada o przebiegu wojny domowej w galaktyce i zdarzeniach, które miały bezpośrednio przed nią miejsce. Poszczególne odcinki pokazują, jak wyglądały różne spory między rasami, które w ostatecznym rozrachunku skończyły się wielka wojną. W filmach można również śledzić losy rycerzy Jedi, czyli Anakina Skywalkera oraz jego syna Luke, który przez walkę z siłami ciemności jest równocześnie uosobieniem ciągłej walki między złem a dobrem. Walki, jaka przyprowadziła do kin setki milionów widzów, bo tyle właśnie razy oglądnięto do tej pory wszystkie nakręcone do tej pory części tej sagi.

star wars

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com

Gwiezdne wojny to jedna z najwięcej zarabiających filmowych serii w historii.

W niniejszym tekście znajdują się bez wątpienia wartościowe informacje, ale wejdź też tutaj – ta unikalna strona internetowa (https://przerwa.studio/) prezentuje pokrewną tematykę.

Już tylko na sprzedaży biletów wytwórcy zarobili duże miliardy dolarów, a przecież dochodzi jeszcze ogromny przemysł wiążący się z różnymi akcesoriami i dodatkami. W oparciu o nakręcone części wyprodukowano mnóstwo innych komiksów, gier i filmów – czytaj więcej na . Wśród dzieci bardzo dużym powodzeniem cieszy się gwiezdne wojny audiobook, jakiego mogą słuchać w łóżku przed spaniem czy w dłuższej podróży.

Ogromny biznes wiąże się również z różnymi zabawkami i gadżetami.

Zaciekawiła Cię ta informacja? Jeśli masz chęć zgłębić więcej – odwiedź www (https://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/outdoorchef/) a zapewne poznasz wiele ciekawych faktów.

Można zresztą przyjrzeć się ofercie któregoś ze sklepów z zabawkami, w którym miecze świetlne, figurki oraz maski należą do jednych z najlepiej popularnych towarów – czytaj więcej . Do tego dochodzą jeszcze inne gadżety, takie jak kubki star wars, i jak się to wszystko razem zbierze, to dopiero wtedy widać fenomen opisywanej sagi. Fenomen, który zapewne jeszcze bardziej zostanie umocniony, bo zbliżająca się premiera zapowiadana jest jako jedno z największych wydarzeń w świecie kina w ostatnim czasie.