Czy ma sens składować paliwo na później? Czy to w ogóle ma sens, czy takie paliwo będzie kiedykolwiek przydatne?

Jak Twoje życie jest mocno zależne od jeżdżenia autem lub innym pojazdem, który jest napędzany za pomocą silnika spalinowego, to warto na pewno przygotować sobie na zapas choćby małą ilość paliwa. Taki zbiornik na paliwo może być niesamowicie przydatny w różnych sytuacjach.

Auta

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Może jednakże ktoś zapytać, po co taki zapas paliwa, jeżeli benzyna i olej isoflex nbu 15 napędowy są łatwo dostępne na stacji paliw (sprawdź na stronie)? Jednak pamiętajmy, iż ich sprzedaż wygląda tak, że byle strajk kierowców tirów czy podobne zdarzenie może w łatwy sposób ją zaburzyć. W takiej sytuacji jazda do pracy i zużywanie naszych zapasów paliwa może nie być dobrym pomysłem, gdyż lepiej to zostawić na ważniejsze okoliczności. Z pewnością warto tankować pojazd zawsze już w momencie, kiedy ilość paliwa spada poniżej połowy zbiornika. Jest tak dużo stacji paliw i są łatwo dostępne dystrybutory paliwa, że nie ma z tym problemu.

Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, jeśli jedziemy samochodem w dalszą trasę oraz nie spodziewamy się tankowania w ciągu kilku najbliższych godzin.

Ta wskazówka z www będzie Ci odpowiadać, gdyż również mówi o podnoszonym w tym wpisie problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w zajmujący sposób.

ale kiedy samochód odstawiamy po krótkim wyjeździe, by poczekał na kolejny weekend, to musi mieć w baku większą ilość, aniżeli połowę paliwa. Absolutnie minimalnym zapasem paliwa, jest taka ilość, która wystarczy nam, żeby dotrzeć do naszego celu. Najlepiej jednak, jak uwzględnimy większe spalanie w nieprzewidzianych sytuacjach, przykładowo może zdarzyć się jechać w korku lub starać się ominąć tego typu zator polnymi drogami, gdzie na pewno wrzucimy drugi bieg. Trzeba o tym pamiętać, oraz sprawdzić czy rzeczywiście uda nam się dotrzeć do miejsca, gdzie będzie dystrybutor paliwa (sprawdź na stronie).

W innym wypadku możemy mieć problem. Do tego, jeżeli mamy tylko taką możliwość, nic nie przeszkadza temu, żeby zrobić zapas paliwa w ilości równej takiemu kilkumiesięcznemu zużyciu. Ale także taki zapas paliwa trzeba jednak wymieniać regularnie, ponieważ benzyna niestety potrafi się psuć już po kilku tygodniach, zaś olej napędowy trzeba chronić przed bakteriami. Najlepiej będzie używać nasze zmagazynowane paliwa na zasadzie rotacji. To znaczy zużywać na bieżąco starsze, a dokupywać nowe, jakie dodajemy do zapasów. Powinniśmy natomiast wykazać się tu dużą systematycznością oraz dbałością o porządek, żebyśmy wiedzieli co i gdzie trzymamy i pamiętali o sprawdzaniu naszych zapasów. Więcej na stronie .