Zakup odpowiednich opon – w jaki sposób to wykonywać

By odpowiednio zadbać o opony musimy zmieniać je w odpowiednim czasie. Opony letnie w zbyt niskiej temperaturze nie spełniają własnych zadań, a jazda na oponach letnich zimą jest niepewna. Wielu kierowców nakłada opony zimowe zaledwie na dwa napędowe koła auta. Nie jest to jednakże bezpieczne dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy.
Stosowne opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda inna jego część. (Najlepsze opony letnie) Od ich formy zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony Michelin tworzą składnik, jaki eksploatuje się nie wyłącznie w czasie jazdy. Z upływem lat, jej komponenty niszczą się, a osiągi ulegają kolejnej degradacji. Większość producentów poleca właścicielom testowanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, oraz ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Tok starzenia opon zależy od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a też od ciśnienia powietrza, oraz jakości pielęgnacji. Należycie dobrane opony Michelin dają radość z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, komfort, stabilność, płynność jazdy i przyleganie na każdej powierzchni.

samochód

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Opony należy kupować i wymieniać w zestawach po cztery. Poza tym wszelkie opony (strona internetowa) w samochodzie powinny posiadać tą samą wielkość i rodzaj konstrukcji. Czasami poleca się instalację opon zimowych o rozmiar większych od letnich. Jeżeli posiadamy wybór między oponami szerszymi i węższymi, na mokre nawierzchnie lepiej wybrać węższe, albowiem opony szerokie w jeździe przez kałuże tracą połączenie z powierzchnią.

skład opon

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przed zakupem opon kierowcy często analizują ranking. To, czy kierowca wybierze opony (opony do audi a4) sezonowe, bądź całoroczne, zależy od jego wyborów. Priorytetem jest jednak, żeby kupione opony przynosiły bezpieczeństwo.
Istotne jest także, by odpowiednio składować opony. Ponadto musimy ustawić zbieżność kół. Błędnie skonfigurowana zbieżność kół spowoduje nierównomierne i przyspieszone zniszczenie opony. Poza tym bardzo istotna jest kontrola ciśnienia w oponach. Nieprawidłowe ciśnienie w oponach może prowadzić do zbyt szybkiego ich zużycia, również do nierównomiernego ścierania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*