Jak przygotować się do wyjścia w wyższe góry? Z jakiego sprzętu dobrze jest skorzystać?

Bezpieczne chodzenie po różnych górach wymaga kupienia najlepszego sprzętu asekuracyjnego. Ma to związek z dodatkowymi kosztami, lecz na pewno warto o tym pomyśleć, żeby przygotować się najlepiej do każdej wyprawy. Jeżeli w związku z tym planujemy wybranie się w jakieś wysokie góry musimy mieć właściwą kwotę gotówki, żeby zakupić dobrej jakości ekwipunek.

Sprzęt asekuracyjny, jaki może przydać się podczas przejścia górskimi szlakami, składa się z paru ważnych rzeczy. Są to przede wszystkim rękawiczki bez palców. Będą przydatne

Więcej tutaj

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

dla osób o wrażliwych rękach, jak i dla tych, którzy podczas wspinaczki chwytają się stalowej liny. W niektórych miejscach, gdzie są cieniutkie włókna, z których składa się lina, które mogą ranić ręce. Można także zakupić mocne rękawiczki rowerowe, najkorzystniej jeśli nie będą one zbyt drogie, ponieważ dosyć szybko się niszczą.

Kolejny typ sprzętu to kijki teleskopowe, które bardzo ułatwiają chodzenie w górzystym terenie, pozwalają jednocześnie przenieść trochę ciężaru ciała na ręce, są również pomocne, żeby zachować równowagę na nierównych ścieżkach. Raki i czekany są niezbędne, by w bezpieczny sposób pokonywać ośnieżone miejsca w wyżej położonych partiach. W wielu miejscach również późnym latem leżą w górach płaty śniegu, są również całoroczne, stromo nachylone pola śnieżne. W tego typu miejscach raki – tutaj – i czekany będą konieczne, żeby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa . Na koniec dobrze jest powiedzieć o karabinkach oraz pętli z taśmą. Są bardzo przydatne w sytuacjach awaryjnych albo do tymczasowego przepięcia plecaka do stalowej linki.

Dłuższą pętlę z zawiązanymi na niej węzłami da się użyć do bezpiecznej asekuracji osoby mniej obytej w takich trasach, w jakich lina stalowa jest rzadko przytwierdzona do ściany. W takich sytuacjach, znajdujący się na przodzie i bardziej doświadczony turysta może przytwierdzić taką pętlę do kotwy ponad niebezpiecznym odcinkiem, a mniej doświadczony partner może użyć następnych oczek taśmy jako punktów, do których wpina się jeden karabinek zestawy.

Jeśli masz ochotę uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to zobacz proponowane www, które mają też dane na to zagadnienie – kliknij zatem tutaj.

Dzięki temu możliwa jest lepsza asekuracja, która zabezpiecza wyprawę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*