Przydatne zimą i latem – dwaniki do aut oraz boxy sprawdzą się w każdym aucie

W naszym państwie przez większą część roku panują trudne warunki pogodowe. Często pada mżawka, a z tym – oczywiście – śnieg. Mając auto można to odczuć, ponieważ ilość wnoszonego błota lub śniegu jest spora.

Dlatego należy inwestować w dywanik do bagażnika , gdyż w bagażniku również nanoszone są nieczystości. Zamiast marnować czas na sprzątanie bagażnika, można by ułożyć taki chodnik. Wystarczy go wyjąć, wytrzepać czy odkurzyć, powycierać, jeżeli jest mokry i następnie ulokować.

Czy omawiana notatka przekonała Cię do poszukania podobnych? Jeśli tak, to kliknij ten link i oprócz tego sprawdź również wypowiedzi na nasz temat.

Proste. Dywaniki gumowe przydatne są zwłaszcza jesienią albo zimą . Mają podwyższone boki, które osłaniają całą podłogę bagażnika. Wyprodukowane są z wysokiej klasy gumy z domieszką kauczuku, co dodatkowo je umacnia. Istotnym plusem jest brak zapachu gumy, jaki mogliśmy w dawnych latach zauważyć zakupując tego rodzaju akcesoria do auta. Dopasowane są – co istotne – do typu wozu, a więc bez problemu można dobrać optymalny chodnik gumowy – . Główną ich zaletą jest duża odporność na czynniki mechaniczne, które bez wątpienia widzimy w bagażniku. Odporne są również na niskie i wysokie temperatury. Taka propozycja sprawdzi się tym bardziej zimą i docenią to kierowcy jeżdżący w góry.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus

Następnym popularnym akcesorium samochodowym są boxy dachowe. To znakomity sposób, jeśli nie wystarcza nam bagażnik, aby umieścić wszystkie rzeczy. Czym się kierować kupując box? Otóż trzeba rozważyć, co będzie się transportować i czy box ma być jedynie okresowo czy cały rok. Jeśli to akcesorium służyć będzie tylko sezonowo trzeba pomyśleć o długości boxu. Przyda się to rozwiązanie w czasie przewozu nart tak, by bez kłopotu mogły się zmieścić.

Całoroczna odmiana boxu powinna mieć optymalną kubaturę, gdyż wtedy może zmieścić nasze bagaże. Niewątpliwie format ma też wartość, albowiem w niewielkim samochodzie nie poradzi zbytnio pokaźny box. Będzie zachodził na przód szyby, a to utrudni wygodną podróż. Wszelkie rodzaje omawianego gadżetu posiadają wygląd opływowy, który nie ma w ogóle wpływu na kierowanie. Istotnie producenci zadbali też o wygląd boxu sprawiając, iż świetnie komponuje się do konkretnego typu samochodu. Boxy z pewnością zdadzą egzamin w wieloosobowych rodzinach oraz w czasie przewozu sporych przedmiotów.