Rower – świetny sport dla kondycji i urody

Rower w ciągu ostatnich kilku lat stał się nie tylko cieszącym się coraz większą popularnością środkiem transportu. Dla wielu z nas staje się również sposobem na życie oraz spędzanie wolnego czasu. Jest częstym hobby pielęgnowanym nieraz od wczesnego dzieciństwa. W dorosłym życiu przeznaczamy na niego nie tylko swój wolny czas, ale również coraz większą ilość pieniędzy. Powinno się pamiętać, że zakup solidnego roweru to naprawdę poważna inwestycja. Kupujemy nie tylko samo urządzenie, powinniśmy pamiętać, aby wybrać taki sprzęt, do którego bez najmniejszych trudności będziemy mogli znaleźć części.

Rowerek

Autor: KR Alipala
Źródło: http://www.flickr.com
Do rowerów przydatne okazują się być takie dodatkowe elementy jak światła, bagażnik, błotniki, a w przypadku awarii mogą przydać się również różnorodne śruby i korby rowerowe. Części do roweru takie, jak korby rowerowe, sygnały dźwiękowe i przerzutki itp. powinno się dokupić głównie w sytuacji, kiedy mamy w planach dłuższe rowerowe przejażdżki, tak aby podczas wycieczki nie zaskoczyła nas awaria. A przecież te kilkadziesiąt minut dziennie, które możemy poświęcać na wysiłek na świeżym powietrzu w czasie jazdy rowerem, nie mają swojej ceny. Pozwalają odetchnąć po żmudnej pracy w biurze, uwolnić myśli, pracować nad kondycją fizyczną. Bez najmniejszych wątpliwości jest to czas, jaki inwestowany jest we własne zdrowe (sprawdź filtry do rekuperacji) i dobre samopoczucie. Wraz upływającym czasem jesteśmy w stanie pokonywać coraz dłuższe odległości i stawiać przed sobą następne cele. Aby im sprostać, musimy zatroszczyć się nie tylko o swój sposób odżywiania, ale również o swój niezastąpiony środek transportu – o rower. Działające części do roweru takie, jak sprawne korby rowerowe, podobnie jak sprawne stawy i układ krążenia w organizmie, przekładają się na satysfakcję z jazdy na rowerze i bez wątpienia są podstawą bezpiecznej jazdy. Trzeba pamiętać, aby naprawdę regularnie dokonać dokładnego przeglądu i wymienić zużyte i zamortyzowane elementy na nowe. Przede wszystkim dotyczy to kół, układu kierowniczego oraz klocków hamulcowych.

Wyścig rowerowy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które sięgają po rower przez cały rok powinny pamiętać również o wymianie opon w zależności od tego, jaka właśnie panuje pora roku. Za sprawą tego można cieszyć się jazdą na rowerze niezależnie od tego, jaka właśnie panuje pogoda. Zapewnia to bez wątpienia bezpieczeństwo podczas jazdy.