Jak można pozbyć się uszkodzonego lub starego pojazdu, jak wygląda proces złomowania.

Zdecydowaną większość poruszających się po naszych ulicach samochodów czeka jedno zakończenie, to znaczy autozłom. Wprawdzie pewne egzemplarze zostaną sprzedane klientom z zagranicy i tam jeździć będą do końca swoich możliwości technicznych, a niektóre staną się zabytkami w rękach kolekcjonerów, to cała reszta na pewno skończy w jeden sposób. Zresztą złomowanie pojazdów krosno to aktualnie jedyny legalny sposób na to, aby wycofać pojazd z ruchu.

złom

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie zrobi się tego, to nawet jeżeli auto nie da rady poruszać się samodzielnie, to konieczne będzie opłacanie za niego obowiązkowej polisy OC, a ewentualne zaprzestanie zakończyć się może pokaźnymi karami finansowymi. Z tego też powodu jeżeli ktoś ma samochód (nasz odsyłacz), jakiego koniec już się zbliża, i chciałby w legalny sposób skończyć jego żywot, to najlepszym wyjściem będzie pobliski auto złom Kraków. Szczególnie że aktualnie wszystkie procedury można szybko załatwić, nie będą wymagać jakiegoś długiego czasu, a koniec końców właściciel jeszcze na tym trochę zarobi.

samochód na złomowisku

Autor: Rosenwald
Źródło: http://www.flickr.com
Jak się okazuje w praktyce, złomowanie pojazdów łódź nie będzie nastręczać żadnych problemów. Aby przekazać swoje auto na złomowisko przeważnie wystarczy zrobić jeden telefon. Z autozłomu zostanie przysłana odpowiednia laweta, na jaką załadowany zostanie złomowany pojazd. Jeśli będzie chodzić o formalności, to niezbędne będzie przedstawienie dokumentów rejestracyjnych, karty pojazdu i dokumentu tożsamości właściciela. Po spisaniu umowy sprzedaży samochód zostanie zabrany, a były już posiadacz pewnie otrzyma jeszcze kilkaset złotych. Ta ostatnia sprawa uzależniona będzie od wagi pojazdu. Przepisy określają, że jeśli w oddawanym na złom pojeździe będzie brakować za dużo wyposażenia, to za każdy kilogram, którego będzie brakować trzeba będzie dopłacić. Żeby dokończyć sprawy formalne, należy się jeszcze z dokumentami udać do urzędu miasta i w nim załatwić wyrejestrowanie. Należy równocześnie zawiadomić ubezpieczyciela o zdarzeniu, aby zakończyć płacenie obowiązkowego ubezpieczenia.