Kilka porad i wskazówek dla ludzi samodzielnie planujących pomalowanie swojego samochodu.

Wiele osób własnoręcznie lubi wykonywać wiele prac przy swoim pojeździe, jednak na prace malarskie mało kto się porywa. W przypadku zarysowania albo stłuczki dla większości zdecydowanie wygodniejsze będzie oddanie samochodu do lakiernika i wykonanie tam prac, niż samodzielna próba pomalowania auta.

sprawdź koniecznie

Autor: Dhinakaran Gajavarathan
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie, żeby można było zacząć myśleć o tego typu pracach, to w pierwszej kolejności trzeba mieć odpowiednie miejsce do tego, zaopatrzyć się w cały wymagany sprzęt, a także zdobyć choć trochę elementarnych wiadomości na ten temat. Z tym ostatnim nie powinno być problemu, porady lakierowanie samochodu można znaleźć w wielu serwisach internetowych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można też zapytać innych na jakimś tematycznym forum. Pozyskanie odpowiednich wiadomości jest bardzo ważne, bowiem lakierowanie samochodu jest procesem składającym się z kilku następujących po sobie etapów, i zaniedbanie czegokolwiek na którymś z nich może spowodować niepowodzenie wszystkich prac.

Na początek należy zacząć od zgromadzenia całego potrzebnego sprzętu. Konieczne będą materiały ścierne, bardzo potrzebne do przygotowania nadwozia, pistolet (poznaj szczegóły) lakierniczy z kompresorem, a oprócz tego odpowiednie farby i rozcieńczalniki.

Jeżeli musisz poznać studiowany w tym miejscu temat, to kliknij tutaj i zdobądź pomocne informacje dodatkowo w analogicznym portalu.

Jeśli wszystkie niezbędne urządzenia i materiały już się skompletuje, to należy przystąpić do prac przy samochodzie. Części, jakie nie mają być lakierowane trzeba dobrze okleić, a całą resztę bardzo dokładnie zaszpachlować i wyczyścić papierem ściernym.

Samochód BMW

Autor: ralev_com
Źródło: http://www.sxc.hu
Po otrzymaniu dobrej powierzchni należy ją dokładnie przeczyścić przy pomocy benzyny, i po ukończeniu tego etapu można się zabrać za prace malarskie. Malowanie wykonuje się przy pomocy pistoletu który się podłącza do kompresora, natryskując na karoserię warstwę farby z odległości kilkudziesięciu centymetrów.

Najczęściej do otrzymania odpowiedniej barwy konieczne będzie natryśnięcie kilku warstw, po uzyskaniu właściwego koloru można jeszcze całość pokryć twardym, chroniącym przez uszkodzeniami mechanicznymi lakierem bezbarwnym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*