W jaki sposób zgodnie z prawem zezłomować samochód? Jakie czynności trzeba podjąć, żeby wszystko zostało zrobione zgodnie z procedurami?

Żeby być w stanie wyrejestrować pojazd, który jest już do niczego, to najpierw powinniśmy oddać je na złomowisko. Najpierw potrzeba znaleźć stację demontażu, która jest upoważniona przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjmowaniu auta do kasacji.

złomowanie pojazdów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcielibyśmy oddać auto do stacji demontażu, to na początek dobrze jest skontaktować się z nią telefonicznie, żeby sprawdzić, czy auto trzeba dostarczyć samemu czy może stacja daje darmowy odbiór auta własnym transportem. Dobrze jest z tego skorzystać, szczególnie, iż duża ilość stacji w ten sposób właśnie działa. Jeśli więc mieszkamy w okolicach Rzeszowa, to bez wątpienia dobrze jest skorzystać z auto złom Rzeszów, która daje taki transport. Warto dowiedzieć się przede wszystkim, czy będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty związane ze złomowaniem.

Za pojazd kompletny jak i w niezłym stanie, który będzie dostarczony przez właściciela na miejsce złomowania osobiście, sporo stacji płaci według indywidualnej wyceny, która jest dogadywana z właścicielem pojazdu. Dobrze jednakże wiedzieć, że sporo stacji demontażu przyjmuje do złomowania auta całkowicie kompletne, tak robi auto złom Gdynia. Jeżeli jednak dostarczymy pojazd niekompletny, to warto przygotować się na dopłatę, ponieważ wymagana jest ona za każdy brakujący kilogram. Żeby oddać auto renault fr1 części do kasacji, prócz wraku konieczne są również jego dokumenty, czyli dowód rejestracyjny lub dokument, jaki potwierdza danej pojazdu, jak przykładowo zaświadczenie wystawione przez wydział komunikacji w sytuacji zatrzymywania dowodu przez policję.

wypadek

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku nie przerejestrowaniu pojazdu po kupnie, czyli jak pojazd zapisany jest na poprzedniego właściciela, może być też umowa kupna-sprzedaży, jaka jest potwierdzona przez US.

Budowa tej witryny niebywale Ci się podoba? Raduje nas to. Zatem zapewne chcesz przejść do następnej strony? Prosimy, dowiedz się ponadto jak to zrobić.

Jeśli przeznaczone na złom auto posiada współwłaściciela, albo taki właściciel jest nieobecny, to trzeba przedstawić pisemne upoważnienie od właściciela. Jak przeznaczony do kasacji samochód jest zarejestrowany na przedsiębiorstwo, to do dokumentów okazanych w stacji demontażu auto złom Legnica należy dodać również wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Jednocześnie potrzebne jest upoważnienie do oddania na złom pojazdu dla osoby, jaka wyrejestrowuje pojazd, ale w imieniu podmiotu gospodarczego. Niezbędny jest też, lecz to oczywiste, dokument tożsamości osoby do której należy pojazd.