Opony- co powinno się wiedzieć?

Chociaż nasza aura może być kapryśna i wiosną nierzadko jeszcze prószy śnieg lub panują ujemne temperatury, to jednak da się dostrzec zmienność pór roku. A jeśli tak, to nie uciekajmy od wymiany opon, czekając na to, że damy radę wyjeździć sezon zimy na letnich oponach i na odwrótczęsto zapominamy, że może to mieć dla nas oraz naszych bliskich tragiczne efekty.

ogumienie samochodu

Autor: Jake Archibald
Źródło: http://www.flickr.com

Opony to wyjątkowo istotny element naszego auta, To one przytrzymują samochód na powierzchni jezdni. Dlatego wyjątkowo istotne jest, byśmy troszczyli się o nie wyjątkowo. Nigdy nie należy na oponach oszczędzać, ponieważ niefachowo wybrane opony są w stanie spowodować oderwanie się pojazdu od powierzchni, co może skończyć się niebezpiecznym dla naszegozdrowia wypadkiem. Kupujmy zawsze opony renomowanych marek, które dadzą nam pewność wysokiej jakości.

Opony zimowe trzeba założyć, gdy temperatura na zewnątrz zejdzie poniżej 7 stopni Celsjusza.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam tutaj (http://www.poltrading.com.pl/), gdyż znajdziesz tam dużo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Są one przystosowane do jazdy w niskich temperaturach, a kształt ich bieżnika umożliwia dobrze odciągać wodę i błoto.Odpowiednia mieszanka opon zimowych nie robi się twarda w zimowych warunkach a także umożliwia dobrą przyczepność. Nowe opony zimowe muszą mieć bieżnik o głębokości co najmniej 4 mm. Opony zimowe trzeba montować na każdych kołach —> link.

droga w zimie

Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Część kierowców zakłada je tylko na dwa napędowe koła. Nie jest to jednak zbyt odpowiedzialne, ponieważ przy gwałtownym skręcie odmienna charakterystyka opon powoduje odmienne zachowania obu osi, przez co można wpaść w poślizg.

Opony letnie absolutnie nie powinny być stosowane w zimie —> z Mysłowic.Większość kierowców nie zmienia opon letnich na zimowe ze przyczyn finansowych. Nierzadko jednak ta naiwna oszczędność może kosztować nas zdrowie lub życie.

To nie koniec intrygujących postów. Czujesz chęć na następne? Więc zamieszczam tutaj mój odnośnik do swojej strony. Przeglądaj bez limitów.

Doświadczeni producenci opon proponują ich różne rodzaje, w zależności od modelu auta, jaki posiadamy. Najważniejszym kryterium przy wyborze opon letnich jest oczywiście krótka droga hamowania. Tak samo istotna jest też przyczepność do powierzchni oraz szerokość kanalików, odprowadzających wodę spod bieżnika.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*