Kultowy model porsche – czyli o czym marzy każdy mężczyzna

porsche

Źródło: www.morguefile.com

Ze snów o domkach dla lalek czy samochodzie wyrastamy bardzo szybko. Czym jesteśmy starsi tym bardziej kosztowne stają się nasze fantazje – dom z garażem, pantofle z czerwoną podeszwą czy luksusowy samochód. Nie ma mężczyzny czy chłopca, który nie pragnąłby chociaż na parę chwil zostać właścicielem kultowego samochodu jakim jest porsche 356.

Geneza marki

Marka porsche jest produkowana przez niemiecką firmę Dr. Ing. h. c. F.

Na pewno przyda Ci się łącze do wpisu (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford/kuga), jeśli interesują Cię przedstawione w naszym artykule wątki. Na następnej witrynie wyczytasz ich dużo więcej.

Porsche.. Jej historia rozpoczęła się w roku 1931r. kiedy to Ferdinand Porsche postanowił założyć swój biznes produkcja rozpoczęła się od samochodów osobowych, a później pojazdów pancernych na potrzeby III Rzeszy.

Pierwszym modelem porsche było wypuszczone na rynek w 1947r. porsche 356, co ciekawe, początkowe modele zawierały amortyzatory oraz silnik do naprawy – (zwiększenie mocy silnika) pochodzący z Volkswagena Gabrusa, zredukowało to znacznie koszty wyprodukowania tego modelu. Startowy model porsche 356 był samochodem czterocylindrowym z silnikiem umieszczonym z tyłu. Porsche 356 zeszło z taśmy produkcyjnej w dwóch opcjach – coupe i kabriolet.

Kabriolety – czarny koń marki Porsche

porsche

Źródło: www.morguefile.com

Kabriolety modelu porsche 356 przeszły do legendy luksusu lat 50-tych, do tego stopnia, że stanowiły ponad 50% całej produkcji. 356 speedster – bo tak została nazwana edycja kabrioletów modelu 356, pokazana została po raz pierwszy fanom motoryzacji w 1954 roku i zyskała ogromną popularność. Cechą odróżniającą i dużym plusem tej wersji była nisko pochylona szyba, kubełkowe fotele i rozsądna cena.Produkcja tej kultowej wersji zakończyła się w 1965 roku wraz z rozpoczęciem produkcji kolejnego modelu porsche 911.

Samochody porsche stały się legendą motoryzacji a także znakiem luksusu. Każdy właściciel auta mającego logo z czarnym koniem na żółtym tle, mógł być pewien, że każdy detal tego pojazdu został idealnie dopracowany. Nie sposób także nie wspomnieć o wielkich sukcesach marki w wyścigach i rajdach motoryzacyjnych, zwłaszcza tych długodystansowych. Do 2000 roku samochody marki porsche wygrały ponad 2400 wyścigów. Marka porsche to więc nie tylko oznaka zamożności ale także wielka moc silników i zapierająca dech w piersiach prędkość.

Źródło: ff-custom-classic.pl