W jaki sposób zatroszczyć się o najlepszą i zrównoważoną dietę kota?

Od wielu wieków towarzyszyły nam zwierzęta, szczególnie kilku szczególnych gatunków. Bardzo towarzyskie już wieki temu były psy – właściwie wilki, należące jednak do krewniaków psów – jakie dotąd snuły się za ludzkimi gromadami w nadziei na resztki z ich łowów, że stały się czymś naturalnym w tych zgromadzeniach. Zaczęto je oswajać i wykorzystywać do pilnowania majątku, pomocy w łowach i tak dalej. Obecnie psy najróżniejszych odmian, tak odmiennych, że zmuszają do pytania, czy należą jeszcze do jednego gatunku, żyją z ludźmi na wsi i w miejskich blokach.

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Niektórzy jednak cenią sobie innych towarzyszy. Chociaż trudno spekulować, jak zaczęła się przyjaźń pomiędzy człowiekiem a kotami, prawdopodobnie odbyło się to podobnie. Ci, co cenią sobie brak gryzoni w domu na wsi czy po zwyczajnie drobne, gorące futerko do pieszczenia, jakie czasem wlezie na kolana i pokaże, że ma się przyjaciela, trzymają w domach właśnie koty. Niestety i entuzjaści psów, i fani kotów bardzo często popełniają błędy i powodują, że w dojrzałym wieku zwierzaki cierpią zwłaszcza z powodu nieodpowiedniej diety – najczęściej koty.

Sucha karma dla kota ma stanowić trzon jego diety, mimo tego, że powszechnie uważa się, iż kot jako mięsożerca musi jeść świeże, krwiste mięsko, podroby i mleko. Między innymi to mleczko potrafi namieszać w funkcjonowaniu układu trawiennego kota. Polecane są karmy dla kotów Pronature, Prestige, także tańszy Whiskas czy Purina (sprawdź ofertę). Karmy dla kotów niestety nie są najtańsze, szczególnie gdy produkowane i tworzone są w dobrych laboratoriach, z współudziałem naprawdę doświadczonych hodowców.

cat

Autor: Connie Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednak zależy nam na zdrowiu pupila, dobierajmy raczej karmy suche dla kotów Acana, Pronature czy Purina – kot podziękuje na lata lojalnością i dobrym stanem zdrowia, a to właśnie na tym powinno najbardziej zależeć posiadaczom takich zwierzaków: by te czuły się dobrze, miały zaspokojone fundamentalne potrzeby i nie cierpiały bez powodu. Pokarmy wszystkich wymienionych firm powinien oferować każdy liczący się internetowy sklep zoologiczny (np.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w tekście? To oczywiście pokrewna problematyka, więc bez wątpienia też głęboko Cię zainteresuje!

więc dbałość o jadłospis zwierzaka nie będzie być tak skomplikowana, jak może się wydawać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*