Doskonały wypoczynek nad morzem w Mielnie

Mielno to słynna miejscowość wypoczynkowa znajdująca się na polskim wybrzeżu i nad jeziorem Jamno. Wraz z sąsiadującą z nią miejscowością Unieście tworzy kompleks wypoczynkowo – rekreacyjny, idealnie przystosowany by ugościć turystów planujących wypoczynek 2014 nad Bałtykiem!

Plaża, Mielno

Autor: pawelkoszalin
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowymi atutami, dla których warto odwiedzić Mielno są głównie uwarunkowania przyrodnicze – usytuowanie nad morzem i jeziorem, piękna plaża i korzystny mikroklimat. Pośród zabytków należy wymienić cztery obiekty. Pierwszym z nich jest gotycki kościół Przemienienia Pańskiego zbudowany w XV w., siedemset pięćdziesiąt metrów od wybrzeża morskiego. Jednonawowa, ceglano – kamienna świątynia spełniała kiedyś też funkcję obronną, o czym świadczy jego usytuowanie na niedużym wzniesieniu, wkoło, którego widać ślady fos, a także tęgie mury i wąskie okna dwukondygnacyjnej wieży.

Czy masz ochotę może mieć link do strony luksusowy hotel, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu ten serwis.

W środku kościoła mieści się wiele cennych obiektów, między innymi barokowa ambona z XVIII w. z rzeźbami czterech ewangelistów, dwa dzwony kościelne, neobarokowy obraz Wniebowstąpienie, a także neogotyckie: chrzcielnica, wieczna lampka oraz dwa witraże w prezbiterium Dobry Pasterz i Święta Rodzina.
Innymi zabytkami są: park dworski z przełomu XVIII/XIX w., willa szachulcowa przy ul. Kościuszki 11 z początku XX w. oraz drewniany pensjonat przy ul. 1 Maja 13 z początku XX w.

Nie ociągaj się – jeśli chcesz przestudiować dalsze informacje na ten niebywale ciekawy temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do następnego tekstu.

Interesującym obiektem jest też rzeźba jelenia stojąca przed Urzędem Gminy, którą ufundował jeden z tutejszych ziemian, żeby uczcić udane łowy. Warto też zobaczyć pomnik lotników, dwa betonowe bunkry oraz ładną aleję lipową biegnącą z Mielna do Mielenka.

Walorem Mielna jest głównie czysta, długa i piaszczysta plaża. Jej szerokość waha się od trzydziestu do 54 m. Plaża jest drobnoziarnista, a na odcinku od ulicy Słonecznej do Nurtu Jamneńskiego miejscami kamienista. Naokoło niej mieszczą się liczne kawiarnie, restauracje, smażalnie ryb oraz inne obiekty gastronomiczne i handlowe. Wzdłuż plaży wiedzie promenada spacerowa. Ulokowano tu również park nadmorski, w którym jest muszla koncertowa. W Mielnie wczasowicze mogą cieszyć się wyjątkowo dobrym mikroklimatem. Powietrze jest tu bogate w sól i jod i jest niezwykle dobre dla osób mających kłopoty z układem oddechowym.

Bardzo dużo atrakcji czeka na nas także nad Jeziorem Jamno. Jest to jezioro przybrzeżne, odgrodzone od morza Bałtyckiego mierzeją. Jamno jest wyjątkowo znane śród wielbicieli sportów wodnych. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerków wodnych. W sezonie istnieje możliwość wybrania się na rejs po jeziorze, stateczkiem wycieczkowym „Mila”.

Do atrakcyjnych widowisk odbywających się w Mielnie z pewnością zaliczyć można Międzynarodowy Zlot Morsów w styczniu bądź lutym, Nadbałtycką Wiosnę Esperancka, Magiczne Święto – Mieleńska Noc Świętojańska, Otwarcie sezonu żeglarskiego – Morski Klub „Tramp”, „Operę nad Bałtykiem”, Bieg Śniadaniowy, Otwarcie Hyde Parku, Mieleńską Noc na Gorąco, Przegląd Teatrów Ulicznych i Festiwal Latawca oraz Folkową Fiestę czyli Dożynki Gminne.

Należy wspomnieć, że przez Mielno przebiega kilka tras rowerowych. Do najpiękniejszych z nich zaliczyć należy szlak Mielenko do Chłopów i Sarbinowa biegnący przez przy wydmowy las iglasto – liściasty.

***
Całkowitą propozycję na wakacje dwa tysiące czternaście w Mielnie można odszukać w serwisie lub klikając na niżej znajdujące się linki:
– apartamenty nad morzem (sprawdź ten link)
– hotele Mielno