Jak możemy ochronić lakier samochodowy? Jaki sposób zdaje się być najlepszy?

W jaki sposób możemy zabezpieczyć lakier naszego auta bez konieczności rozbierania go na części? Najłatwiejszy sposób to oklejenie go folią ochronną bezbarwną albo kolorową. Czy taka metamorfoza jest opłacalna?

samochód - lambo

Źródło: http://www.flickr.com
Oklejanie samochodów to żadna nowość, bo od dawna coś takiego robi wiele firm, żeby wyeksponować logo czy zespoły rajdowe, by nadać konkretnemu pojazdowi dozę unikalności. Już częściej jednak spotykamy cywilne samochody w nietypowej kolorystyce, a przyczyn jest tak naprawdę kilka. Może to być zwyczajnie chęć zmienienia barwy nadwozia, dodanie oryginalności, lecz również ochrona lakieru czy zamaskowanie niedoskonałości.

W tych oraz innych przypadkach folia do oklejania samochodu będzie doskonała. Technika oklejania jest coraz bardziej popularna, ponieważ obecnie folie są całkiem trwałe.

Zaciekawił Cię przeczytany artykuł? Jeżeli tak, to z pewnością usatysfakcjonuje Cię też kompleksowy wpis, który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Mogą wytrzymać nawet do dziesięciu lat. Zabezpieczą seryjny lakier przed różnego rodzaju kamykami, asfaltem, solą czy gałęziami. Jeżeli przestanie nam się podobać folia do oklejania auta, to zawsze można się jej pozbyć – Sprawdź informacje na stronie. Porównując do lakierowania cena jest dość podobna albo nawet niższa, oczywiście zależy to od gabarytu pojazdu jak i wybranej folii. Potrzebny czas na tego typu zabieg jest z pewnością krótszy. Co jednak musimy wiedzieć koniecznie na ten temat? Po pierwsze pojazd przed oklejeniem musimy w odpowiedni sposób przygotować. Najlepsze umycie to pierwsza rzecz.

Ta wskazówka spod linku (https://www.lontex.pl/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ także traktuje o poruszanym w tym wpisie problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

W dalszej kolejności całe nadwozie musimy odtłuścić, tylko wtedy będziemy pewni, że klej faktycznie przyczepi się powierzchni samochodu, a nie pozostałości po szamponie czy kurzu.

folia do oklejania samochodów

Autor: DiamondBack Truck Covers
Źródło: http://www.flickr.com
W następnej kolejności istotny będzie rodzaj folii. Dobrze jest używać artykuły, jakie są odpowiednie dla aut, jakie są odporne na spadek temperatury na dworze, gorąco, natomiast podczas zdejmowania nie zejdą z lakierem. Najbardziej podstawowy rodzaj to sztywna folia odpowiednia do płaskich nawierzchni. Nie jest zbyt dobra do wypełniania głębokich przetoczeń, przykładowo pod klamką. Do plusów na pewno trzeba zaliczyć cenę jak i odporność na uszkodzenia, właśnie przez wzgląd na jej grubość. Takie produkty łatwo możemy nabyć w wielu sklepach, w których dostaniemy też inne akcesoria do samochodu, jak chlapacze uniwersalne.