Karma dla psa – jak z tak mnóstwa znaleźć tę najlepszą?

Serwując pokarm swojemu zwierzakowi da się zarejestrować jego reakcję na nie. Po skonsumowaniu pies może być pogodny lub też wymęczony – to właśnie powinno przesądzać o tym, czy należy zmienić pokarm czy też nie. Czym sugerować się podczas zakupu?

O ile szukasz tego, co jest najlepsze i w najwyższym stopniu naturalne dla twojego pupila, powinieneś przyrządzać samemu pokarm, w domu, ze sprawdzonych składników. Nie każdy ma jednakże na to czas i chętkę, w związku z tym wyśmienitym rozwiązaniem są rozmaitego rodzaju puszki i saszetki dla zwierząt, innymi słowy „mokre jedzenie”. W porównaniu do suchych odmian, mają w swoim składzie więcej białka zwierzęcego i znacznie mniej zbóż. Poprzez to pierwsze zwierzak będzie miał siłę do przyjemności a nie będzie znużony przez za dużą ilość pszenicy bądź owsa.

Jałowa karma dla zwierząt nie jest należytym rozwiązaniem przy chęci właściwego odżywiania psa (sklep Zwierzakowo). Rozgłos zawdzięcza cenie oraz dacie przydatności, co już winno nas niepokoić. Składniki są prawidłowo tolerowane przez większość pupili, zatem nie ma na ogół kłopotu z jej wyborem. Istnieją oczywiście wypadki, gdy to jakiś ze składników niezależnie jakiej karmy będzie uczulał organizm zwierzaka, w takim przypadku albo jesteśmy zmuszeni wybierać pożywienie bez niego albo też właśnie jak już napomknęliśmy, sporządzać jedzenie indywidualnie.

Koty

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Częste uciążliwości towarzyszące alergiom to: łzawiące oczy, paskudnie pachnące uszy, biegunki i inne niedogodności gastryczne. Metodą prób i błędów można dojść do tego, czego nie toleruje pupil, ale najwygodniejszym wyjściem jest udanie się do weterynarza, który w profesjonalny sposób zbada go i będzie mógł migiem odpowiedzieć nasze pytania. Nieco dyskusyjnym zagadnieniem jest częste zastępowanie karmy. Jest wielu przeciwników, jacy twierdzą, iż karma dla zwierząt zmieniana częstokroć jest przyczyną schorzeń żołądka.

Najzdrowsza jednak dieta to zarówno dla psa jak i człowieka poprawnie zbilansowana i zróżnicowana. Psom także może się „przejeść” spożywane przez dłuższy czas to samo jedzenie. Zresztą jak wiemy – poniektóre mają więcej białka, inne więcej minerałów, a więc odmiana jedzenia wpływa także na spotęgowanie wytrzymałości zwierzaka. Kiedy chodzi o porównanie składnikowe, powinno się wybierać karmy na bazie kurczaka bądź wołowiny.

Na puszce czy nalepce musi widnieć także nadruk „świeże mięso”, abyśmy mieli pewność iż nie będziemy faszerować swojego pupila czymś starym i być może niezdatnym do zjedzenia. Zawartość białka to z reguły w przybliżeniu 15-20 procent, gdy uda nam się znaleźć taką posiadającą około 50 %, nasz piesek będzie zdecydowanie wielce zadowolony.

Pokarm dla pupili, tak jak i dla ludzi ma spore znaczenie. Rozstrzyga o jego kondycji, samopoczuciu.

Jeśli masz chęć przeczytać więcej informacji na opisywany w tym artykule wątek, to zobacz tu śmiało uzupełniające informacje (https://magicplay.pl/?pl_dla-dzieci,24).

Nie wolno faszerować go samym suchym jedzeniem jakim jest karma dla zwierząt. Nie każdy może pozwolić sobie na samodzielne przyrządzanie go, jednak dobrze jest postawić na różnorodność, aby psiak był napełniany białkiem, cukrami i minerałami w dobrych ilościach.