Kraków, fantastyczne miasto na spędzenie wakacji.

Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w kraju. Jego rozliczne zabytki i bogata historia powodują, że miasto jest niebywale atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, co roku przyjeżdża do niego 7 do 8 mln turystów. Liczba jest ogromna, a miliony odwiedzających nie może być w błędzie. W takim razie co trzeba zobaczyć?

prorent

Rozpocznijmy może od tego, czym się do Krakowa da dostać? Więc, można dojechać autem- Kraków jest całkiem nieźle skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada też liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, aktualnie rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 lotniskami. Warto, po przybyciu do miasta wybrać interesujący nas środek transportu. Z całą pewnością najtańszą opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Na szczęście jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie ( wypożyczalnie samochodów kraków). Pozwoli nam na większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli również zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w treści (https://btzielonadolina.pl/skalne-miasto) innego portalu? To właśnie w nim znajdziesz dokładniejsze wiadomości w odniesieniu do analizowanej tu tematyki.

A jest co zwiedzać- najistotniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Legendy mówią, że nawet żył tam kiedyś smok.

Nie mniej ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy budynek sakralny miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej rozpoznawalnym obiektem sakralnym w kraju jest z całą pewnością kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| zobaczymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to notka z www też takie dane zawiera, więc kliknij tu, aby je poznać.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem centralnego placu, nad którym góruje wspaniały kościół Mariacki, możemy zajrzeć do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- kupimy tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Na dodatek, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

Trzeba tutaj przyjechać, choćby na weekend, do dawnej stolicy Polski, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, pamiętając, że to jedynie preludium, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.