W jaki sposób zezłomować stare auto? Przewodnik

Wejście naszej ojczyzny do Wspólnoty Europejskiej sprawiło gwałtowny napływ aut używanych z Niemiec, Francji, Włoch, a nawet z Wielkiej Brytanii. Niestety, gros sprowadzanych samochodów to 10-, 15-, a nawet 20- letnie pojazdy, które za kilka lat trzeba będzie zezłomować. W jaki sposób zabrać się do tego?

Jeżeli posiadany przez nas pojazd nie nadaje się do użytku, to najczęściej zmuszeni jesteśmy je zezłomować. Jeżeli tego nie zrobimy, wtedy nie będziemy mogli takiego wozu wyrejestrować.

Interesuje Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe oryginalne źródło, które także na pewno Cię zaabsorbuje.

Odradzamy sprzedaż wozu na części warsztatom ogłaszającym się w sieci, jakie nie mają odpowiednich koncesji do realizowania takich czynności. Niejednokrotnie bywa tak, że pragnąc pozbyć się problemów ze złomowaniem czterokołowca kierowcy sprzedają czterokołowiec za 400 zł podstawionej przez taki serwis osobie, która to teoretycznie przejmuje na siebie ów obowiązek. W praktyce zdarza się trochę inaczej, nowy właściciel nie może wyrejestrować auta, albowiem faktycznie nie płaci za niego składek OC.

stal na złomie

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas oddawania auta na złom trzeba okazać następujące poświadczenia: dowód osobisty bądź inny dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu jeśli taka była wydana bądź inny dokument stwierdzające dane zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym. Naturalnie auto złom Kraków ma także swoje obowiązki, o jakich warto mieć pojęcie. Są to: przyjęcie auta wyłączonego z eksploatacji mającego numer VIN czy też numer podwozia, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty samochodu i tablic rejestracyjnych, wydanie nam oświadczenia o unieważnieniu wyżej wymienionych dowodów a także poświadczenia potwierdzającego zezłomowanie samochodu, wysłanie w przeciągu siedmiu dni egzemplarza poświadczenia o demontażu pojazdu do wydziału komunikacji urzędu gminy, w której została dokonana ostatnia rejestracja konkretnego pojazdu.

Teraz w przeciągu miesiąca od pozyskania wyżej wymienionych poświadczeń trzeba udać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i dostarczyć podanie o wyrejestrowanie samochodu. By uniknąć niepotrzebnych problemów, przed dokonaniem tejże czynności warto uiścić zaległe ubezpieczenie OC.

Żeby znaleźć punkt który zezłomuje samochód w naszej miejscowości, wpiszmy w przeglądarkę: złomowanie pojazdów Wałbrzych bądź złomowanie pojazdów Katowice.