Co musisz odwiedzić w Rzeszowie i w jaki sposób najwygodniej podróżować po mieście?

Rzeszów, jest stolicą województwa podkarpackiego, nie przywodzi na myśl miasta, do którego jedzie się oglądać niezliczone lokalne atrakcje. A należałoby to zmienić, gdyż miasto ma się czym pochwalić. Zacznijmy zatem od początku.

Pro Rent
Najbardziej znanym z rzeszowskich zabytków jest zamek rodu Lubomirskich – budowla z XVI wieku, otacza okazały mur z bastionami, który został przebudowany na przełomie wieku XIX i XX.

Kliknij ten link rodzaje spoiw! Na stronie znajdziesz interesujące fakty na ten temat, opisane w naszymartykule.

Teraz w zamku znajduje się Sąd oraz Prokuratura. W trakcie swojej historii zamek kilka razy został niszczony, a to przez najazdy Szwedów i Kozaków, a to z powodu pożaru pod koniec XVII wieku, czy też przez wielką wojnę północną. Podczas II wojny światowej w zamku znajdowało się więzienie dla jeńców które zostały skazane na śmierć.

Innym wspaniałym obiektem należącym kiedyś do Lubomirskich jest letni pałac.

Czy ciekawią Cię podobne wątki? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/osprzet_myjek_techkar/pistolety-krotkie-techkar,2,3546) takiego rodzaju opisów stworzono na naszej następnej witrynie. Zachęcamy!

Został on przebudowany w XVIII wieku. Obiekt posiada barokowy wystrój wnętrza.

Kolejnym ważnym miejscem na mapie miasta jest Rynek z ratuszem. całkiem spory plac, o wymiarach ok 100 x 60 m, jest otoczony z trzech stron pierzejami dwu i trzy kondygnacyjnych kamienic, nawet z XV wieku. Założenie jest dopełnione budynkiem Ratusza. To XVI wieczny budynek, który był kilkukrotnie przebudowany. Obecny wygląd otrzymał na koniec wieku XIX.

Jest jeszcze ciekawa trasa turystyczna biegnąca pod ziemią, długa na 350 metrów, kościół pw. Św. Krzyża, z XVII wieku, jest również XV wieczny Kościół pw. św. Stanisława i św. Wojciecha, Zespół Klasztorny Benedyktynów, dwie synagogi oraz kilka willi w stylu secesyjnym.

To wiele zabytków – zatem w jaki sposób zobaczyć wszystko co najlepsze w Rzeszowie, by nie stracić na dojazdy pół dnia? Najlepszym sposobem jest poruszanie się indywidualnym środkiem transportu, czyli autem. Wynajem auta w Rzeszowie (więcej informacji), jeśli nie przyjechaliśmy własnym samochodem, to nic skomplikowanego – jest kilka firm, które zajmują się właśnie takim rodzajem usług. Jest to również doskonała opcja podróżowania dla weekendowych turystów, którzy do Rzeszowa przylecą samolotem – spod samego terminalu można spakować do auta walizki a następnie podążyć na podbój miasta.