W jaki sposób połączyć kosmos z fikcyjną akcją? Zagraj w gry kosmiczne

Jaki jest sposób na połączenie historycznej, konkretnie średniowiecznej pasji z godzinami spędzanymi przed komputerem? Co internet może zaoferować zwolennikom kosmosu? Twórcy gier historycznych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na porównywalnych wytycznych. W kosmicznych fabułach gracza zadaniem jest zadbanie o zdobywanie przestrzeni wszechświata i pochwycenie kuszących surowców. Ma on swój „bolid” – maszynę, którą udoskonala przez kolejne modyfikacje – zobaczymy to m. in. w Dark Orbit. O ile wyszukamy w sieci gry kosmiczne (oferta na stronie) z celem nastawionym na zdobycie, materiałów, a dopiero potem walkę, to niektóre symulatory bazują jedynie na rywalizacji z wirtualnym wrogiem. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” wcielamy się w postać kapitana statku kosmicznego, pana kosmosu, planetowego konkwistadora. Wykonanie zadań, takich jak wygranie bitew, zdobycie nowej technologii, czy statku to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Imperium kosmiczne zbudujemy ze statków kosmicznych w dużej liczbie symulatorów, tj.: Endless Space, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Fani strategii historycznej także mają swój kąt gier w sieci, jak i tych na standardowego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – symulator oparty na prawdziwych wydarzeniach i procesach z przeszłości. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi można rozpocząć grę na przestrzeni średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin władamy królestwami jako dyktatorzy, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Fani antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie wydają się interesującym motywem, postawią na starożytny kontekst gier. Sprawdzić się można choćby w grze Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Jako władcy ojczyzny filozofów decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym.

Sprawdź szczegóły tutaj (https://lemans.pl/cennik/), odnajdziesz tam jeszcze bardziej szczegółowe informacje, które z pewnością też okażą się dla Ciebie ciekawe.

Od gracza zależy na który kierunek rozwoju – armię, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.