Outfit snowboardzisty – kompendium wiedzy. Co z pewnością należy kupić?

Ubiór snowboardzisty jest niesamowicie ważną sprawą. Naturalnie, możemy włożyć na siebie komfortowy, zimowy zestaw sportowy, lecz jest spore prawdopodobieństwo, iż zestaw ten nie będzie spełniać naszych potrzeb, a przede wszystkim – iż nie będzie się nadawał do uprawiania sportu zimą.

Podstawę ubioru tworzą solidne spodnie snowboardowe. To do nich dobieramy pozostałe elementy. Później istotna jest kurtka, rękawiczki do jazdy, czapka i bielizna termoaktywna. W trudniejszych warunkach, zwłaszcza przy zimnym wietrze, przydaje się dobrze okrycie twarzy w postaci maski. Czy do jazdy wybieramy snowboard Burton, czy też wolimy narty, swój strój warto gruntownie przemyśleć.

Obecnie każdy szanujący się sklep snowboardowy ma bardzo wybór okryć wierzchnich, spodni czy czapek. Ale zanim pójdziemy na kompletowanie sprzętu, dobrze jest zobaczyć, co mamy, a które elementy z pewnością musimy uzupełnić oraz przemyśleć, jakie mamy oczekiwania względem naszej zimowej garderoby.

Ekscytuje Cię ta sprawa? Jeżeli poszukujesz dodatkowych wiadomości, które także okażą się użyteczne, kliknij ten link i przeczytaj więcej w tekście.

Jest jeszcze jedna kwestia – ilość zestawów ubrań. Zestawów bielizny termoaktywnej powinniśmy posiadać kilka kompletów, ale kurtkę czy spodnie snowboardowe najczęściej 1-2. Jeden całkiem dobrze zaopatrzony sklep snowboardowy powinien zaspokoić potrzeby każdego narciarza. Spodnie snowboardowe, którą są bazą ubioru każdego narciarza, absolutnie nie mogą przemakać i muszą być po prostu ciepłe.

snowboardzista w zielonej kurtce

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązania technologiczne są bardzo zaawansowane, spodnie wykonywane są z tkanin nieprzemakalnych, wiatroszczelnych i mających membranę oddychającą. Tego typu spodnie na pewno nie zamokną podczas jazdy, nawet w najcięższych warunkach. W sprzedaży jest bardzo dużo modeli, które zrobione są z tworzyw cieniutkich i lekkich, ale zapewniających sporo ciepła, dobrze izolujących i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Istotna rzecz to membrana, bo to ona pełni kluczową rolę i to jej opisu powinniśmy szukać w opisie odzieży narciarskiej.

Kurtka, chociaż ma mniejszą szansę przemoknąć, również musi mieć wysokie parametry, żeby dobrze izolować od zimna, lecz zapewniać także wygodę i nie utrudniać wykonywania ruchów. Kurtka z zamkami pod pachami zapewni dobrą wentylację i ochronę przed przegrzaniem niezależnie od warunków pogodowych.

Według Ciebie omawiany materiał jest niesłychanie interesujący? Jeśli tak, to kliknij również na pomocne źródła (http://krevetki.pl/kontakt/), które zawierają tak samo atrakcyjne tematy.

Rękawiczki i nakrycie głowy dobrze jest kupić ocieplone.

To oczywiste, że kluczową sprawą jest to, by ubrać się w takie sposób, aby żadne warunki pogodowe na stoku nas nie zaskoczyły. Czy wybieramy tory pod snowboard Burton, czy preferujemy narty, odpowiedni strój zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo jazdy.