Zima nie musi być straszna – wystarczy stosownie się zabezpieczyć

Zima to pora w roku przez jednych lubiana, przez innych niechciana. Powodem tej ostatniej sytuacji jest oczywiście niska temperatura, która zniechęca do przebywania na świeżym powietrzu. Jednakże zima nie taka straszna, jeśli zatroszczymy się o odpowiedni strój. A do wyboru mamy w praktyce spory asortyment. Podstawą jest rzecz jasna dobrze dobrana kurtka czy też płaszcz zimowy. Gdy temperatura nie jest bardzo zaniżona można zdecydować się choćby na kamizelki puchowe, które ciekawie wyglądają, a jednocześnie ochraniają nas przed utratą ciepła.

zima

Autor: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to rozwiązanie korzystne zarówno na jesień, jak i na wczesną zimę czy też wiosnę – sprawdź ceny. Kamizela oprócz tego jest uniwersalnym rozwiązaniem – pasuje zarówno paniom jak i panom. Możemy ją nosić do każdego niemal stroju, a także wykorzystywać w czasie aktywności fizycznej, ponieważ jest komfortowa i praktyczna. Jeśli nie kamizelka to ciepła, puchowa kurtka, w szczególności, gdy temperatura obniża się mocno poniżej zera. Godne polecenia są chociażby kurtki gorotex. Firma sprzedaje kurtki goretex o różnym charakterze – może być to odzież przeciwdeszczowa, sportowa, termoaktywna itp (zobacz je wszystkie). Kurtki na zimę cechuje idealna ochrona przed utratą ciepła, stąd też to bardzo korzystne rozwiązanie, szczególnie, jeśli jesteśmy nieodporni na zimno.

Oczywiście, stosowne ubranie na zimę to także dodatki typu szalik, czapka czy też rękawiczki.

Pragniemy zaprezentować Ci nowy artykuł na podobny temat. Liczymy na to, że Ci się spodoba. Wejdź w link – w nim oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (http://www.coraltravel.pl/Egipt/Marsa-Alam/hotel/AURORA-ORIENTAL-BAY-MARSA-ALAM/4070/40-4573-24FF.html).

Bardzo dużo zależy też od stosowanie dobranego obuwia. Ciepłe, nieprzemakalne i z antypoślizgową podeszwą buty, chronią nie tylko przed niską temperaturą, ale także przed wypadkami, o jakie zimą nie trudno.

Jest także parę innych wskazówek – poza odpowiednio dopasowaną odzieżą, dzięki którym każdy mróz nie będzie straszny. Oczywiście warto zimą zmienić dietę, na bardziej energetyczną i zwiększającą odporność organizmu. Pijmy dużo ciepłych napojów, sięgajmy po dania pełne węglowodanów i witamin. Żeby uodpornić organizm, warto również przebywać chociażby pół godziny na świeżym powietrzu, najlepiej zestawiając to z aktywnością fizyczną. Zwykły spacer w szybszym tempie zupełnie wystarczy, by wzmocnić nasz organizm. No i oczywiście przebywajmy jak najwięcej na słońcu, jeżeli istnieje taka możliwość. Dzięki temu lepiej będziemy się czuć i nim się obejrzymy przyjdzie wiosna…