Jakie dywaniki są odpowiednie do naszego samochodu? Na co patrzeć podczas zakupu?

Sporo osób zastanawia się nad tym, jaki najlepiej zakupić dywanik do auta. Do wyboru są dwa typy – z gumy oraz welurowe. Każdy z zakupów obarczony jest pewnymi obwarowaniami jak również ryzykiem, więc trzeba się nad tym dobrze zastanowić. Co ważne, musimy pomyśleć o tym co będzie dla nas dobre, jak również o praktyczności. Na pewno na to, jaki zakupimy rodzaj będzie wpływa pogoda z jaką najczęściej się zmagamy.

wnętrze bmw

Autor: SMADE|MEDIA Galleria
Źródło: http://www.flickr.com

Latem świeci słońce oraz mamy do czynienia tylko z kurzem i od czasu do czasu z wodą, dlatego też wtedy pasują dywaniki welurowe Bmw. Jesienią oraz w okresie zimowym leżący często śnieg jest dość poważnym kłopotem, dlatego też trzeba wybrać model z gumy, na przykład jeśli posiadamy pojazd marki Seat, to najlepsze będą dywaniki gumowe Seat – zobacz dywaniki umowe do Seata. Niestety często w dywanikach stoi woda, jaką należałoby wylać, lecz komu mogłoby się chcieć takimi czynnościami zajmować? Co w związku z tym zrobić? Nie jest to prosta sprawa, gdyż idealnie dobranego dywanika nie da się po prostu tak wyjąć gdy napełniony jest wodą. W jaki sposób taką wodę osuszyć? Gąbką, a może lepiej używając szmatki? Jak widać, jest to do zrobienia, natomiast praca jest bardzo zajmująca i brudna. W takiej sytuacji może jednak dobrym wyborem okażą się dywaniki welurowe Audi. Ich włoskowata budowa (Spoiwex i wzmacnianie podłoża) powoduje, że ciecz roznosi się na włosiu, a to sprawia, iż na większej powierzchni jest poddana działaniu nawiewu więc o wiele szybciej tego typu dywanik będzie suchy. Z doświadczenia wynika, iż w momencie, gdy teren wokół samochodu, po jakim się poruszamy nie jest błotnisty, ale utwardzony, to kupowane są bardzo często dywaniki z weluru.

dywaniki

Ładniej wyglądają, jazda przez to sprawia więcej radości, jest również nie aż tak dużo kłopotu jeśli chodzi o ich utrzymanie w czystości. Nie ma z wyborem, kiedy jest pora letnia. W tej sytuacji spor większość nabywa dywaniki wykonane z weluru. Według wielu osób kupujących najważniejsze tu jeśli chodzi o wybór są ceny reprezentacyjne oraz wielość kolorów (więc możemy je dobrać do tapicerki). Dywaniki welurowe posiadają całkiem sporą paletę barw wykładzin, szycia, zaś takie z gumy oferowane będą najczęściej w kolorze czarnym, rzadziej w popielatym albo beżowym – Więcej na ten temat w