Budowa auta: elementy, które należy poznać bliżej

Standardowym wyposażeniem sprzedawanych współcześnie modeli aut jest obecnie klimatyzacja. Pierwsze samochody z klimatyzacją pojawiły się w roku 1933 na terenie Stanów Zjednoczonych, masową produkcję samochodów wyposażonych w klimatyzację rozpoczęto jednak w roku 1953. Kiedy dotarła do naszego kraju była niewątpliwym luksusem, na który mało kogo było stać. Obecnie trudno wyobrazić sobie podróżowanie w upalne dni samochodem , w którym nie ma klimatyzacji.

mechanik

Autor: Klaudyna
Źródło: http://www.flickr.com
Na klimatyzację w samochodach składa się kilka istotnych elementów. Rolą właściciela samochodu jest dbanie o to, aby funkcjonowały one bez najmniejszych usterek, w przeciwnym razie klimatyzacja przestanie pełnić swoją chłodzącą rolę, idąc dalej zacznie być niebezpieczna dla kierowcy i pasażerów samochodu. Jedną z części wchodzących w skład klimatyzacji w samochodzie jest sprężarka, w której natomiast ulokowane jest sprzęgło (odkryj serwis) klimatyzacji.

Wspomniane sprzęgło klimatyzacji nie jest elementem bardzo skomplikowanym, ale jak każda część może się popsuć. Popsute sprzęgło to pewność, że cały układ klimatyzacji nie będzie pracował sprawnie.

Absorbujący wpis? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie, którą tutaj odnajdziesz, również jest coś wartościowego!

Chcesz wiedzieć więcej jak działa Klimatyzacja w naszych samochodach nie może pracować bez gazu, który schładza powietrze w środku auta. Do jego rozprowadzenia po elementach klimatyzacji takich jak, parownik oraz skraplacz, wymagany jest kompresor klimatyzacji. Przytoczony kompresor klimatyzacji jest więc

mechanik

najistotniejszym elementem pośród tych, z których zbudowana jest cała klimatyzacja w samochodzie.

Wielu kierowców, którzy mają samochody z klimatyzacją bardzo często popełnia błąd , korzystając z klimatyzacji jedynie podczas letnich upałów. Okazuje się natomiast, że z klimatyzacji można a nawet powinno się korzystać nie tylko w czasie lata, ale również zimą. Włączanie klimatyzacji w okresie zimowym uchroni kompresor przed pojawieniem się rdzy (click ), w konsekwencji sprawi, że będzie ona służyć dłużej. Właściciel samochodu wyposażonego w klimatyzację nie powinien zapomnieć, że każdego roku obowiązkowo trzeba wymienić umieszczony w kabinie filtr klimatyzacji, oczyścić kanały, którymi dostarczane jest chłodne powietrze do wnętrza auta oraz odgrzybić cały układ klimatyzacyjny. Jeśli zaniedbamy te czynności, to podczas jazdy samochodem możemy odczuwać silne bóle głowy.