Parę porad o wyborze odpowiedniego ubioru na rowerową jazdę w różnych warunkach.

Jazda na rowerze jest jedną z najbardziej popularnych form fizycznej aktywności. Nie tylko ma doskonały wpływ na samopoczucie i kondycję, umacnia mięśnie i układ krwionośny, ale poza tym daje mnóstwo przyjemności. Na rowerze można jeździć w zasadzie bez przerwy, nawet zimą bez problemów da się używać tego środka lokomocji.

koszulki do biegania

Autor: Georgia National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba się tylko dobrze przygotować do takiej jazdy, przede wszystkim przez ubranie odpowiedniej odzieży.

Pokrewny zespół przygotował zbliżone tematy. Jeżeli Cię one interesują, to kliknij tu i zobacz więcej porad pod linkiem pracy, którą tam odnajdziesz.

Jazda w chłodne, deszczowe dni bez należytego ubrania może spowodować wychłodzenie organizmu, a w rezultacie przeziębienie lub nawet poważniejszą chorobę. Przede wszystkim należy przypilnować nakrycia głowy – przy nieodpowiednim jej zabezpieczeniu bardzo łatwo o kłótliwe do leczenia zapalenie zatok. Warto również pomyśleć o rękawiczkach, one z kolei podnoszą wygodę jazdy i chronią przed odmrożeniem. Istotne jest również to, co będzie się miało ubrane na korpusie. Tu z kolei bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju koszulki i kurtki, dzięki ich ubraniu można w dużym komforcie jeździć nawet parę godzin na dzień – sprawdź: .

Kompletując ubiór na rower należy przede wszystkim dostosować go do panującej pogody. Na letnie, upalne dni bez żadnego problemu wystarczą zwykłe koszulki rowerowe z nadrukiem. Wielu rowerzystów jeździ w normalnych koszulkach z bawełny, ale nie jest to dobry pomysł. Są one mało przewiewne i dość długo wysychają, dlatego też nie są polecane dla osób które jeżdżą więcej. Porządne rowerowe koszulki zrobione są z szybko wysychających materiałów, wtedy nawet jak się jest spoconym, to pot szybko będzie odprowadzony z ciała.

koszulka do biegania

Autor: NIKE
Źródło: hurtowniasportowa.net

Mają one obcisłą konstrukcję, dzięki czemu nie będą się łopotać podczas jazdy, a poza tym często posiadają na plecach siateczkę dla jeszcze lepszej wentylacji – . Niezwykle przydatne przy koszulkach rowerowych są kieszenie z tyłu. Można w nich schować kanapkę, mapę czy telefon, bardzo dobrze będą się sprawdzać nawet przy krótkich wycieczkach. Na chłodniejsze dni pojedyncza koszulka raczej nie wystarczy, z tego też powodu należy założyć specjalną rowerową bluzę albo kurtkę uszytą z odpowiedniego materiału.