Jazda samochodem – czy przed zimowymi miesiącami trzeba zmieniać opony?

Wprawdzie w naszym kraju na chwilę obecną nie obowiązują przepisy, które nakładają na kierowców obowiązek wymiany opon przed nadejściem zimy, to jednak wielu kierowców decyduje się zimą jeździć na innych oponach niż latem. Dlaczego?

Wymiana opon letnich na te przeznaczone do jazdy zimą nie jest w naszym kraju obowiązkowa. Jednak znaczna część kierowców jest świadomych tego, że taka wymiana opon jest wymagana,

warsztat samochodowy

Autor: K.G.23
Źródło: http://www.flickr.com

gdyż znacznie poprawia bezpieczeństwo jazdy w czasie często bardzo trudnych warunków jazdy na polskich drogach w trakcie zimy. Taka wymiana jest konieczna zwłaszcza wtedy, gdy mechanik samochodowy, oczywiście w porozumieniu z właścicielem auta, zdecydował wcześniej o zamontowaniu opon letnich. Rzecz jasna wymiana opon niemało kosztuje, jednak na własnym bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać.

Przeczytaj koniecznie ten wpis z www (http://www.esoil.pl/) opisującego analogiczne posty, gdyż on na pewno również jest warty Polecenia.

O wymianie opon powinno się pomyśleć odpowiednio wcześniej. Oszczędzi to nam niemało czasu i nerwów, gdy trzeba będzie odstać swoje w kolejce, aby mechanik samochodowy przeprowadził wymianę opon.

Doczytaj: wymiana świec Wrocław

Rezygnując z stosowania w samochodzie opon przeznaczonych do jazdy przez cały rok, trzeba pamiętać, że wiązać się to będzie z wymianą opon opon dwa razy w roku. Trzeba będzie wymieniać je wiosną na opony stworzone do jazdy w lecie, zaś jesienią na opony do jazdy w warunkach zimowych.

Zaciekawił Cię nasz dobry tekst? Pragniesz obejrzeć jego dodatkowe źródło (http://www.zleceniomat.pl/naprawa-ukladu-napedowego/w/krakow/)? Zatem chcielibyśmy zaoferować Ci sprawdzenie następnej witryny.

Każde z nich, czy to te na lato, czy zimowe, są przecież przeznaczone do eksploatacji w zupełnie odmiennych warunkach klimatycznych oraz w całkowicie innej temperaturze.

Oba rodzaje opon są wykonane z innego rodzaju gumy, dlatego tego powodu każdy z tych rodzajów opon zachowuje się w sposób odmienny na drodze. Na wymianę opon do jazdy w zimie na letnie większość kierowców decyduje się dopiero w kwietniu. Według większości kierowców na wymianę opon w marcu jest jeszcze o wiele za wcześnie. Aura w marcu jest jeszcze niezwykle kapryśna, nieraz uwielbia zaskakiwać niemałymi opadami śniegu oraz niskimi temperaturami. Z kolei opony letnie na zimowe powinniśmy zmienić wówczas, gdy synoptycy przewidują spadek temperatury poniżej siedmiu stopni Celsjusza. W naszym kraju takich temperatur można się spodziewać już w październiku. Wtedy też najlepiej będzie można czuć się naprawdę bezpiecznie.

Sprawdź także: przegląd działającej klimatyzacji samochodowej