Przykładowe sposoby i pomysły na to, jak najlepiej można poddać tuningowi swój samochód

Wielu właścicieli pojazdów w pewnym momencie decyduje się na to o tym, żeby auto w jakiś sposób poddać tuningowi. Możliwości pod tym względem są naprawdę duże, sporo można też wydać na takie przyjemności, szczególnie jeżeli się będzie chciało dużo poprawić. Tuningowe prace najczęściej będą obejmować dwa główne obszary, czyli wygląd i układ jezdny. Jeśli chodzi o wygląd focus mk1 tuning obejmuje przede wszystkim wymianę niektórych elementów samochodu.

Z pewnością do zamontowania będą sportowe, aluminiowe felgi, jeżeli będą pasować do koloru karoserii to mogą być klasycznie czarne. Można też pomyśleć o wymianie przednich reflektorów.

Żeby zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to najpierw poznaj pozostałe dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w serwisie (myj-car.pl/).

Tak chętnie wybierane ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko znacznie lepiej świecą, ale także nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeśli budżet pozwoli, to na pewno doskonałą opcją tuningową jest pomalowanie karoserii. Przy takim malowaniu można trochę poszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze także się prezentują różnego rodzaju hydrografiki i malowanie aerografem.

samochód

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli sprawy wyglądu już się zamknie, to przyglądnąć się będzie można wnętrzu samochodu. Z kolei tutaj tuning przeważnie polega na powiększeniu mocy silnika, a czasami jednocześnie z tym można zredukować spalanie. Profesjonalne przerobienie sterowników silnika, dające nawet kilkanaście procent wzrostu mocy jest dość drogie. Koszt takich modyfikacji, wraz z badaniami na hamowni będzie się zaczynał od około tysiąca złotych, lecz może być nawet dwa razy droższy.

Powiązane artykuły –

Alternatywą może być chip box, układy sterowników do samodzielnego montażu są dość powszechne i wielu kierowców je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, rozpoczynają się od stu pięćdziesięciu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Plusem takich układów będzie to, że się je szybko instaluje i w razie konieczności można też szybko odłączyć. Powiększając moc jednostki nie można zapomnieć o usprawnieniu innych elementów pojazdu. Z pewnością warto wtedy pomyśleć o przerobieniu zawieszenia, przyda się pewnie też sprawny, sportowy układ wydechowy.