Dywaniki z gumy: czy warto je stosować?

Pora zimowa jest wyjątkowo ciężkim czasem dla kierowców jeżdżących po polskich drogach. Albo są one nieprzejezdne, ponieważ leży na nich warstwa lodu, albo wręcz przeciwnie, mnóstwo na nich błota pośniegowego. Wspomniane błoto pośniegowe zawiera ogromne ilości piasku oraz soli, czyli substancji które wyjątkowo niekorzystnie wpływają na karoserię pojazdu. Czy wyrządzanym przez piasek oraz sól szkodom można jakoś zapobiec? Elementem każdego pojazdu jest błotnik. Na położonych błotnikach muszą znajdować się specjalne fartuchy określane przez kierowców jako chlapacze.

samochód terenowy

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Stosowane chlapacze , które montowane są na umieszczone z tyłu błotniki (Zobacz jak zapakować błotnik do wysyłki) potrafią zatrzymać niemałą ilość wspomnianego na wstępie piachu i soli. Chronią więc karoserię pojazdu, a szczególnie jej lakier przed uszkodzeniami. Przed powstawaniem zabrudzeń właściciele aut pragną chronić nie tylko karoserię samochodu, ale również jego wnętrze. Z tego powodu w wielu samochodach na podłodze bardzo często widywanym elementem są dywaniki (propozycje) gumowe. Popularne dywaniki gumowe nie tylko ochraniają wnętrze pojazdu przed zabrudzeniem, ale również chronią przed ślizganiem się butów kierowcy.

Przyczyniają się więc w naprawdę istotny sposób do podniesienia bezpieczeństwa podczas jazdy. Znaczna większość dywaników zrobionych z gumy posiada specjalnie wyprofilowane boki, które nie pozwalają, aby woda czy śnieg spływały na podłogę auta. W trosce o czystość w swoim samochodzie kierowcy używają nie tylko dywaników, ale również pokrowców na siedzenia. Dostępny w sprzedaży pokrowiec na siedzenie samochodowe świetnie ochrania przed przeróżnymi zabrudzeniami. Bardzo dobry pokrowiec na samochodowy fotel można kupić do każdego modelu samochodu.

Producenci tego rodzaju akcesoriów wyposażenia aut prześcigają się w szyciu pokrowców z najróżniejszych materiałów. Można dzięki temu wybierać pomiędzy pokrowcami uszytymi z poliestru, a pokrowcami welurowymi. Wszystkie cechują się trwałością, są przyjemne w dotyku oraz odporne na najróżniejsze uszkodzenia. Różnią się oczywiście ceną. Pokrowce można zakupić zarówno na leżące z przodu, jak i z tyłu auta siedzenia. W ofercie producentów pokrowców znajdą coś również osoby, które podróżują ze swoimi psiakami. Z myślą o nich tworzone są specjalne pokrowce dla podróżujących w samochodzie psów.