Wybierz najlepsze letnie opony i bądź bezpieczny na drodze.

Zima powoli opuszcza nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na cieńsze ubrania. Pakując do worków kurtki, śniegowce nie zapomnijmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon.

Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność wymagana, tak jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada. Dla użytkowników aut to oczywistość warto jednak o tym napisać kilka zdań. Całkiem spora grupa kierowców odkłada wizytę w warsztacie, a to mają za mało czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w najbliższych dniach. I w tym momencie jeszcze można ich usprawiedliwić, jednak zbyt długa zwłoka może skutkować niebezpieczeństwa na drodze w trakcie jazdy.Letnie opony samochodowe najlepiej sprawdzają się przy temperaturze powyżej 7 stopni. Przy mniejszych tracą swoje parametry. Kiedy temperatury są dodatnie przez większość dnia, a uwarunkowania jezdni są dobre, powinno się pomyśleć o zmianie opon.

opona samochodowa

Źródło: http://www.flickr.com

Opony, które będziemy zakładać muszą być w dobrym stanie. Sprawdźmy, czy te z zeszłego roku są jeszcze dobre. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o nowym komplecie. Promocje na opony letnie zdarzają się w środku sezonu zimowego, stąd też warto zbadać stan naszych opony nim przyjdzie do ich wymiany. Różne opony zużywają się w różnym czasie, ciężko określić to dokładnie. Wszystko zależy od ich użytkowania. Najlepiej możliwości techniczne opony jest w stanie oszacować mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy ignorować jakiekolwiek odstępstwa od codziennego funkcjonowania opony – strona tutaj -. Każde zmiany na bieżniku, zmiany odczuwalne podczas jazdy muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.

Więcej znajdziesz tu

Trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony wytwarzane z cieplejszych krajów potrafią być mniej wytrzymałe na pogodę w Polsce niż opony ze Szwecji. Dobrze dobrane opony zapewniają najlepszą elastyczność i szybkie zatrzymywanie się.

Interesujące dane na ten wątek poczytaj tu (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x5-m) tutaj. Jest w tamtym miejscu wiele interesujących danych, które będą niezwykle wciągające.

Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na bezpieczeństwie swoim i najbliższych nie wolno oszczędzać.

Dalsza część

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*