Naczepy – kto je kupuje i z jakich powodów?

Świat XXI wieku, a głównie Unia Europejska to lokalizacje, gdzie mamy coraz więcej dróg bardzo dobrej jakości. Już chyba dla nikogo autostrady nie są czymś całkiem nowym, niespotykanym. UE opleciona jest systemem szybkich dróg, po których każdego dnia jeździ miliony aut.

strona z informacją

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Duże przedsiębiorstwa zaczynają powoli przestawiać się z pociągów, czy transportu powietrznego do przewoźników samochodowych. Kwitną różnego rodzaju poboczne branże, jak choćby dzierżawa naczep – zapraszam tutaj… – czy świadczenie wyspecjalizowanych usług transportowych, na przykład tylko i wyłączenie do konkretnego kraju – Francji czy Szwecji.

Obecny rynek międzynarodowego transportu wkroczył na nowy etap. Powszechność sieci dróg szybkiego ruchu spowodowało rozkwit całej branży. Niestety czasami niesie to ze sobą także negatywne skutki – dużą ilość spalin, czy na przykład przestępczość (rabunki, napady na tiry są coraz częściej spotykane). Nie zmienia to jednak faktu, że branża prężnie się rozwija. Z roku na rok rozwój ten jest coraz szybszy, a również coraz bardziej widoczny. Rośnie zatrudnienie w branży, jest coraz większe zapotrzebowanie na pracowników, coraz więcej powstaje firm.polecam busy do niemiec dolnośląskie busy do niemiec dolnośląskieNa przykładzie polskiego rynku widać to idealnie. Warto również nadmienić, że powstały prawdziwe międzynarodowe korporacje które transportują konkretne dobra. Na naszym rodzimym rynku możemy spotkać firmy, takie jak ta: strona www, działające od lat w innych państwach na zachodzie, na ten przykład w Niemczech oraz rozszerzają swoje usługi, wchodzą na rynek polski.

Duża ilość przedsiębiorstw i często jednorazowe spore zlecenia – np. na przewiezienie maszyn z Polski do Rosji powoduje, iż poboczne branże kwitną. Dzierżawa naczep przeżywa swój rozkwit, wiele firm opiera swój biznes wyłącznie na tym. Kupują naczepy (często korzystają z usług firm leasingowych), a potem wynajmują je dużym podmiotom do jednorazowych zleceń. W wielu przypadkach ma to swoje ekonomiczne podłożez roku na rok tego typu firmy przynoszą wyraźne zyski, zatrudniają pracowników a w efekcie napędzają całą gospodarkę. Ogromnie ważne jest więc ułatwianie funkcjonowania przedsiębiorstw tego typu i ich wsparcie przez państwo, na przykład w postaci różnego typu dotacji lub pomocy państwowej.