Czy auto służy nam jedynie jako środek transportu? Jakie są inne zastosowania samochodu?

Auto to aktualnie niezastąpiony środek transportu. Chyba nikt nie może sobie wyobrazić aktualnie życia bez jakiegoś pojazdu w garażu. Mało tego, nie starcza nam już jeden samochód na jeden dom. Każdy chce mieć swój własny samochód.

Kiedyś samochód był towarem luksusowym oraz spełniał głównie funkcję lokomocyjną. Aktualnie, kiedy stał się na tyle dostępny i/oraz popularny zaczęto go traktować jako swego rodzaju gadżet. Mamy mnóstwo pasjonatów samochodów, którym auta nie służą wyłącznie po to, aby dojechać do pracy, czy na spotkanie. Są to na przykład kolekcjonerzy starych aut. Są też tacy, którym samochód (pełna oferta lancy do karchera) służy zarówno jako środek lokomocyjny, ale również jako pewnego rodzaju gadżet. Obchodzą się ze swoimi autami z wyjątkową dbałością o detale. polepszają jego wygląd zewnętrzny i właściwości techniczne. Takie działania mają ogólną nazwę „tunig”. Bardzo pożądane modele samochodów po tuningu to dla przykładu Twingo tuning i Golf III tuning. Twingo tuning to auto niewielkich gabarytów.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź także – profesjonalny tuning samochodowy

W salonowej wersji wydaje się być raczej pojazdem dla płci pięknej i osób starszych, jednakże po odpowiednich zabiegach tuningowych jest samochodem ze sportowym zacięciem i pazurem. Golf III tuning w pierwotnej wersji wydaje się być autem, które całkiem nieźle się prezentuje oraz posiada wielu zwolenników. Jednakże dla wielbicieli tuningu to za mało, dlatego stworzyli stuningowanego Golfa. Tuning to ogólnie mówiąc estetyczne oraz mechaniczne polepszenie auta. Możemy wyszczególnić tuning mechaniczny, który polega na podciągnięciu parametrów technicznych przez przekształcenie silnika oraz innych składowych pojazdu oraz tuning estetyczny, mający na celu ulepszenie wyglądu auta i nadanie mu cech indywidualnych uwarunkowanych od preferencji właściciela. Przykładem tuningu estetycznego może być montaż różnej maści ozdób, dużych kół, czy zderzaków. Żaden z tych elementów nie ma nic wspólnego z polepszeniem osiągów samochodu. Mają one tylko cieszyć oko.

Może Cię również zainteresować:

Tuning jest zainteresowaniem dość drogim. Czy warto w związku z tym wkładać pieniądze w ulepszanie swojego auta? Na to pytanie nie ma prawidłowej odpowiedzi. To hobby jak każda inna. Jeżeli ktoś jest pasjonatem samochodów nie będzie mu szkoda zainwestowanych w samochód – (bolid F1) pieniędzy.