Jak przygotować się do sezonu snowboardowego? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać, jakie ubrania dobierać?

Jak nadchodzi sezon to każdy snowboardzista powinien się właściwie dobrze przygotować. I nie chodzi jedynie o kondycję oraz przygotowanie fizyczne, lecz także o dobranie stroju. Faktycznie to nie sztuka ubrać się żeby było, najprawdziwsza sztuka to ubrać się tak, żeby żadne warunki atmosferyczne nie były dla nas zaskoczeniem. Podstawa ubioru to na pewno kurtki snowboard, spodnie, rękawice, czapka oraz bielizna termoaktywna.

sprzęt snowboardowy

Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

W niesprzyjających warunkach, szczególnie kiedy występuje mroźny wiatr bardzo niezbędna jest też osłona twarzy pod postacią bandany lub neoprenowej maski. Aktualnie na rynku jest naprawdę wiele ciekawych i solidnych produktów, są więc ciuchy markowe, za jakie powinniśmy sporo zapłacić, jak i mniej znane, więc na pewno powinniśmy przemyśleć, czego dokładnie oczekujemy. Spodnie snowboardowe to podstawowy element każdego ubioru. Są bardzo ważne, więc muszą spełniać dwa najbardziej istotne zadania. Nie mogą przemakać, a również muszą być ciepłe. Dzisiejsze rozwiązania techniczne są rzeczywiście bardzo zaawansowane, tak więc spodnie wykonywane są z tkanin wodoszczelnych, odpornych na wiatr i jednocześnie są wyposażone membranę oddychającą. Obowiązkowe są także buty snowboardowe. Buty tego rodzaju możemy podzielić na miękkie i twarde. Dodatkowo mają one indywidualne stopnie twardości, definiowane mianem flexindex. Jeśli w opisie buta znajduje się informacja, iż dany model ma flex 5/10, to znaczy, że w dziesięciostopniowej skali ma twardość 5, czyli jest tak naprawdę średniomiękki. Im większy flex, czyli im bardziej twarde buty, tym bardziej korzystne „czucie” deski, co znaczy, że mamy możliwość bardziej profesjonalnego kontroli nad nią.

Zainteresowały Cię wiadomości opracowane w naszym artykule? Na pewno przyda Ci się także dodatkowe czytanie (http://www.artykulyreligijne.pl/obrazy-z-aniolem-strozem). Nie czekaj więc i wejdź do następnej strony.

kurtka snowboardowa

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Coraz bardziej istotna i wybierana jest też bielizna termoaktywna. Dzięki profesjonalnym właściwościom jest w stanie utrzymać optymalną temperaturę ciała bez znaczenia jakie są warunki pogodowe, utrzymuje jednocześnie idealny mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, tak więc skóra jest sucha. Struktura dzianiny oferuje właściwą i dopasowaną rozciągliwość, kształt oraz wsparcie dokładnie w tych miejscach, gdzie jest to konieczne. To tyle jeśli chodzi o ubranie, zawsze też należy pamiętać o najlepszym przygotowaniu kondycyjnym i wybraniu najlepszych, pod kątem technicznym aspektów, jak wiązania do snowboardu.