Auto na błysk

Każdy posiadacz rodzinnego samochodu jest świadom tego, jak łatwo w nim o nieporządek. Częste przejazdy czy letnie przejażdżki z dziećmi, wiążą się z pokaźną liczbą niepotrzebnych przedmiotów oraz toną okruchów na fotelach. Dodatkowo, wielkimi krokami zbliża się wakacyjny, rodzinny urlop… Czy w związku z tym może być mowa o komforcie jazdy?

Samochód sportowy

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Czas na zmianę zasad! Proponujemy jak najszybciej zaznajomić się z zasadą „sześciu miesięcy”. Od jakich czynności zacząć? Od wyrzucenia z samochodu wszystkiego czego nie używamy mini quad spalinowy prawdopodobnie nie użyjemy, mimo to bezmyślnie wozimy ze sobą. Zimą wypakujmy płetwy, w maju – skrobaczkę oraz łańcuchy na koła. Zostawmy tylko niezbędne rzeczy, kierując się przy tym zdrowym rozsądkiem. Wyrzućmy wszystkie śmieci – puste puszki po napojach, opakowania po batonach i cukierkach, reklamówki. Wprowadźmy zwyczaj pozbywania się śmieci na bieżąco, przy wysiadaniu z auta. Oprócz porządku, zyskamy także przyjemniejszy zapach.

Chevrolet

Autor: Mototarget.pl
Źródło: © Mototarget.pl

Niech nie umknie naszej uwadze kokpit a także schowki pod podłokietnikami. To może być okazja na znalezienie wielkich skarbów! Poza śmieciami znajdziemy tam z całą pewnością sporą ilość pieniędzy tudzież zapodziany pierścionek. W pielęgnacji kokpitu pomogą nam profesjonalne autokosmetyki, na przykład spraye i chusteczki. Tego typu preparaty powinniśmy mieć pod ręką w samochodzie, albowiem służą nam swą pomocą w różnych sytuacjach. Pamiętajmy o fotelach i bagażniku. Zaskoczy nas jego zawartość. Zapewne znajdziemy tam stare gazety, gazetki reklamowe i inne śmieci. Być może wydaje się nam, że bez migoczącej choinki, barwnych naszyjników czy misiów nie poradzimy sobie na wyjeździe, lecz więcej wiary w siebie.

To niewątpliwie bardzo użyteczna kwestia, zatem jeżeli masz zamiar ją poznać w większym stopniu, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w linku (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/suzuki/ignis).

Ruszamy w trasę! Prawda jest inna – takie „ozdoby” to nie tylko kicz, ale przede wszystkim rozpraszacze uwagi i straszne kurzołapy.

Podsumowując, jednorazowe porządki niczego nie zmienią. Auto, którego zadbane wnętrze zaprasza do jazdy, to wizytówka wszystkich domowników. Zapomnij o samodzielnej walce z wiatrakami i zastosuj codziennie obowiązujące zasady, dotyczące utrzymywania porządku w waszym wspólnym, rodzinnym aucie. Użyteczne okażą się z pewnością wszelkie dostępne produkty jak choćby Chemical Guys.