Mogłoby się wydawać, że w erze dostępnych wszędzie komputerów i smartfonów taki relikt przeszłości jak planszówki nie powinien istnieć

Faktycznie w pewnym momencie świat zaczął się zachwycać nowoczesnymi gadżetami, symbolem zabawy stał się ekran laptopa albo komputera. Ludzie grali albo samotnie, albo w internecie, z innymi osobami, ale przez cały czas było to siedzenie przy sprzęcie elektronicznym. Zwłaszcza zaczęli w tym przodować młodzi ludzie, którzy bez przerwy byli na czasie z najnowszymi technologiami. I przy takich zachowaniach było prawie pewne, że spędzanie wspólnie wolnego czasu z przyjaciółmi lub rodziną przy dobrej planszówce odejdzie do lamusa, że ludzie zaczną całą swoją rozrywkę opierać o najnowsze urządzenia elektroniczne.

gra planszowa "cywilizacja"

Autor: Hubert Figuière
Źródło: http://www.flickr.com
A jednak pomimo tego, co prorokowało sporo osób, ta ponura wizja się nie spełnia. Oczywiście komputerowej rozrywki nikt nie zatrzyma, bo jest to raczej niemożliwe, lecz w ostatnim czasie rosnąca liczba osób zaczęła sięgać po jedną z najbardziej tradycyjnych rozrywek, czyli planszówki.

W tego typu gry ludzie grywali od wieków, a obecnie ta forma spędzania wolnego czasu przeżywa prawdziwy boom. Bardzo zaczęli się przyczyniać do tego producenci takich gier, w każdym sezonie powstaje kilkanaście tytułów, które trafiają na listy przebojów.

Opublikowany się w podobnym serwisie wpis niewątpliwie także Cię zaciekawi – to wciągający artykuł (https://e-hunter.pl/zabawka-dla-psa-kong) mówiący o prezentowanej kwestii.

Dzisiaj sprzedawane planszówki mają niekiedy dość rozbudowaną fabułę i mogą dostarczyć zabawy na wiele długich wieczorów. Gry planszowe można obecnie kupić w wielu miejscach. Hipermarkety dostrzegły już potencjał tych gier i coraz więcej tytułów pojawia się na sklepowych półkach.

Otwierane są także specjalistyczne sklepy internetowe z grami, w których nie tylko da się kupić pudełka z grami, ale także dużo potrzebnych graczom akcesoriów i dodatków. Zakupów można dokonać przykładowo na tej stronie. W dużych miejscowościach, takich jak na przykład Wrocław, Poznań czy Kraków, działają również stacjonarne sklepy, które posiadają szeroką ofertę dla miłośników grania. W wielu takich sklepach można spotkać się z innymi wielbicielami grania i razem spędzić czas przy nowym tytule, czasami organizuje się też turnieje dla amatorów dobrych gier.