Jakiego typu pojazd jest najlepszy do zwiedzania sąsiedniego kraju?

Coraz więcej jeździmy za granicę, co ważne, mamy do wyboru więcej możliwości dotarcia gdzie tylko chcemy. mamy możliwość wybrać się w podróż swoim samochodem, autokarem, pociągiem, a już od paru lat też dostępnym – samolotem. Ale co dalej? Dojeżdżamy do miejsca przeznaczenia i jeśli na własną rękę wędrujemy musimy zapewnić sobie jakąś mobilność. W zależności od gabarytów danego kraju, kosztów danego środka transportu i rozwoju komunikacji powinniśmy wybrać, co będzie naszym najlepszym środkiem komunikacji.

uliczka

Autor: Matty Ring
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza rzecz, jaka przychodzi do głowy? Nogi. Oczywiście, wszystko fajnie, ale jeśli chcielibyśmy pozwiedzać nawet dosyć mały kraj to możemy tylko pomarzyć, że uda nam się to zrobić przed końcem danego nam okresu, no chyba, że posiadamy na to więcej wolnego czasu niż w okolicznościach normalnego urlopu.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak uważasz, to tak samo interesujące kwestie przeczytasz też we wpisie, który jest tutaj.

No ale wróćmy na ziemię, większość z nas pracuje przez zdecydowaną większość czasu, a wczasy to raz-dwa razy do roku i określony czas. Wiadomo. Jednocześnie piesza turystyka perfekcyjnie odnajdzie się, jeśli planujemy pojechać w góry. Nie ma tam alternatywnej możliwości niż chodzenie na piechotę (jest jeszcze rower, lecz czy masz taką kondycję, ażeby wjeżdżać pod górę?). Pieszo także można z powodzeniem pochodzić po krajach „liliputach” czyli Monako czy Watykan.

prorent

Jeśli pragniesz zwiedzić dany kraj na dwóch kółkach powinieneś sprawdzić, czy dasz radę kondycyjnie. Jeden kraj, jak Szwajcaria ma górzyste ukształtowanie terenu, drugi, jak Węgry dosyć płaski, więc wiadomo, że u „Madziarów” będzie się podróżowało łatwiej. Lecz wszystko jest zależne od tego, czego pragniesz, czy zależy ci na jeździe solidnej, ale nie zaawansowanej, czy chcesz pobijać rekordy?

Dobrym uwagi pomysłem, aby poznać jakiś kraj jest wynajem samochodu. To rozwiązanie preferowane jest na wielu wyprawach, szczególnie, jeśli chcemy dojechać w każde miejsce i zrobić to dosyć prędko (nie to, co rowerem, którym będziemy jechać za wolno lub autobusem – nie do każdego miejsca docierają). Wynajem samochodów również jest perfekcyjnym antidotum dla przyjeżdżających do Polski. Tego typu wypożyczalni jest już całkiem dużo, jeśli mówimy o dużych miastach: wynajem samochodów w Krakowie (link do ciekawej strony), Wrocławiu czy w Warszawie.

Można też korzystać z autobusów, lecz jak wcześniej napisałem, nie możemy być pewni, iż dojedzie on wszędzie, jakie zaplanujemy. Można też samolotem, lecz to już kosztowna możliwość, która jest dostępna tylko w krajach zamożnych.