Specyfika różnych marek wycieraczek samochodowych

Wycieraczki do samochodu można kupić w wielu różnych punktach. Kierowca bez doświadczenia będzie zaszokowany tym, jak bardzo zróżnicowane są koszty tych produktów. Koszty zakupu oscylują bowiem w granicach od kilku zaledwie złotych także do stu. Od czego zależy więc cena wycieraczek? Duże znaczenie ma tu na przykład odmiana tych produktów, aktualnie dostępne są bowiem typowe modele i bardziej innowacyjne. Oczywiście te bardziej nowoczesne automatycznie są dużo droższe.

mechanik samochodowy

Ich różnorodne zalety w stosunku do starszych modeli jednak zachęcają do zostawiania trochę większej liczby gotówki. Oprócz tego cena wycieraczek samochodowych zależy także od ich jakości, co może wydawać się jasne. Niejednokrotnie bywa tak, że w cenie kilku złotych można znaleźć tylko towar dobrej jakości, który zapewne prędko ulegnie uszkodzeniu i nie będzie nadawać się do wykorzystania.

Wycieraczki standardowe

Jeszcze paręnaście lat temu w sklepach były tylko produkty o tradycyjnej formie. Zwane są one też wycieraczkami szkieletowymi z uwagi na stelaż z metalu, na jakim się opierają. Tradycyjne wycieraczki samochodowe 480 mm (wycieraczki do auta rozmiar 480 mm), a także w wielu innych rozmiarach, można obecnie znaleźć po bardzo okazyjnych cenach, które wielu kierowców zachęcają do kupna. Warto jednak pomyśleć nad tym, czy nie lepiej zainwestować w coś bardziej nowoczesnego. Jedną z wad tradycyjnych wycieraczek jest fakt, że metalowy szkielet dosyć wcześnie rdzewieje, co uniemożliwia z czasem prawidłowe funkcjonowanie sprzętu.Wycieraczki nowoczesne

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Alternatywą dla typowych wycieraczek samochodowych ze szkieletem są ich bardziej nowoczesne zamienniki, które tego szkieletu nie mają.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to odwiedź stronę internetową, która przedstawia nie mniej ważne dane – są one bardzo interesujące.

Z tej przyczyny zwane są również wycieraczkami miękkimi. Są zwykle o wiele droższe od tradycyjnych, jednak cena ta bierze się z o wiele wyższej jakości i efektywności. Wycieraczki tego rodzaju dzięki swojej budowie znacznie lepiej przylegają do szkła, co czyni je znacznie efektywniejszymi. Często także posiadają części wykonane z grafitu, co zapobiega ich zamarzaniu zimą.

Zaciekawiły Cię podane treści? Szalenie nas to cieszy i tym samym zachęcamy Cię do wpisu autora po kolejną porcję szczegółów.

Z takich można znaleźć wycieraczki samochodowe 500 mm oraz w wielu innych wielkościach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*