Uprawianie sportu to jak mówi przysłowie zdrowie

Różne są powody uprawiania aktywności fizycznej. Bieganie, basen, jazda na rowerze to sporty uprawiane przede wszystkim dla zdrowia. Ćwiczenia na siłowni łączą przyjemne z pożytecznym: zdrowie i dbałość o dobry wygląd. Zaś przyjemność to zasadniczy powód uprawiania futbolu czy turystyki pieszej. Nieważne którą formę ruchu się zdecydujemy, ważne by na stałe zagościł w naszym życiu. Musimy tylko wybrać taką, która dostarczy nam najwięcej przyjemności.

Trening czyni mistrza

Dziś w każdej, większej miejscowości działalność swą prowadzi wiele siłowni oraz fitness klubów. Jeśli zdecydowaliśmy się na tę formę ruchu, wybierzmy na początek odpowiedni, dopasowany do naszych celów i oczekiwań. Natomiast jeżeli ćwiczenia siłowe chcemy wykonywać w domu, powinniśmy pomyśleć o ławce siłowej, dzięki której popracujemy nad umięśnieniem i zwiększeniem siły. Znajdziemy ją np. w internecie, wpisując w wyszukiwarce frazę: ławka do ćwiczeń – .

sport-shop:

Źródło: Sport-shop.pl

Śmiało płyń pod prąd

Pływanie należy do najpopularniejszych i sprawiających największe zadowolenie metod na utrzymanie szczupłej sylwetki. Jeśli męczą nas ćwiczenia na siłowni, a zależy nam na aktywności fizycznej, która rozwinie i wzmocni mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz pleców, wyprawa na basen będzie idealnym pomysłem.

Jeżeli spędzamy całe dnie w biurze, uskarżamy się na bóle kręgosłupa, już po kilku sesjach na basenie zauważymy znaczną poprawę. To nic, że od dawien dawna nie uprawialiśmy żadnego sportu, czy walczymy z dodatkowymi kilogramami – kontakt z wodą to same pozytywy, czego przejawem jest rozpierająca nas radość po każdym wyjściu z wody. Pamiętajmy tylko by przed wizytą na basenie, zakupić okulary do pływania (znajdź okulary dla siebie), które zabezpieczają oczy przed basenową wodą

sport

Źródło: http://www.sport-shop.pl/

oraz poprawią widoczności w chwili nurkowania.

Chodź, biegaj i licz

Jogging, ”nordycki spacer”, szybki spacer z czworonogiem. Czy rozmyślałeś nad tym, ile kroków zrobiłeś każdego dnia? Krokomierz policzy nasze kroki, a przy tym podbuduje naszą motywację do aktywności sportowej. Aby chodzić czy biegać niepotrzebne są nam przebyte kursy czy specjalistyczne oprzyrządowania. Powinniśmy posiadać jedynie dobre buty, wygodne ubrania (zobacz odzież trekkingowa) i ruszamy w trasę! Bo przecież chodzi o to, aby nie stać w miejscu – i w życiu i w sporcie.