Kilka użytecznych wiadomości odnośnie mechanizmów wykorzystywanych w autach

Nie każdy z nas spodziewa się, że sprężyny gazowe stale towarzyszą nam w życiu. Możemy na nie natrafić w autach, motocyklach, wyjściach na dach, wszędzie tam gdzie potrzebne jest uniesienie i utrzymanie czegoś przy minimalnej sile człowieka.

wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniane użycie sprężyn można znaleźć w klapach naszych aut. Często mniej obeznani mechanicy nazywają je, jako teleskopy samochodowe. Mylne wrażenie wynika z faktu, że teleskop dotyczy całego urządzenia, które składa się z uchwytów, tłoku, zaworów i oczywiście ze sprężyny. Jej celem jest generowanie siły, umożliwiającej nam wygodne i kontrolowane otworzenie klapy.

Jeżeli zamierzasz sprawdzić rzetelność danych znajdujących się w tym materiale, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj u źródła (https://autopietrzak.pl) a zdobędziesz całkowitą gwarancję w takiej kwestii.

Dystrybutorzy często proponują sprężyny z tłumieniem dynamicznym, polega to na napełnieniu ich specjalnym olejem, który amortyzuje ruch w ostatniej fazie pracy amortyzatora. Cylinder ze sprężyną jest również wypełniony neutralnym gazem, z reguły azotem. Biorąc pod uwagę nasze bezpieczeństwo należy zapamiętać, aby nie próbować samemu rozszczelnić teleskopów, gdyż potrafi panować tam ciśnienie 300 Bar! Więcej o motoryzacji.

Dzięki masowej produkcji i mało skomplikowanej konstrukcji amortyzatory klapy bagażnika są tanie. Ich koszt dla większości znanej marki samochodów wahają się w okolicy 4 5-7 5 zł za sztukę. Urządzenie jest dosyć wytrzymały. Większość inżynierów zapowiada wytrzymałość na 25-35 tys.

Zainteresowały Cię zawarte tu treści? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się ponadto (http://www.skupwozkow.com.pl/) więcej informacji na ten temat. Drogę wskaże Ci podany link.

cyklów pracy – co przy zwykłym użytkowaniu daje żywotność mniej więcej 5 lat.

opona

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki prostej i zwartej budowie, montaż teleskopów jest z reguły banalny wymiana amortyzatorów jest dziecinnie prosta . Do tego, nie są wymagane specjalne narzędzia. Wystarczy mieć śrubokręt do przy mocowania końcówek i nic więcej.

Ze względu na atrakcyjną cenę, nie ma sensu szukać używanych amortyzatorów. Nie ma pewności na jak długo nam wystarczą. Wiele modeli aut używa zbliżonych teleskopów, zatem łatwo dopasujemy ten właściwy. W autach, które mają dwa teleskopy , zalecana jest wymiana obu, aby siła podnosząca była jednakowa. Wymiana samych sprężyn nie jest możliwa do zrobienia. Warto czasem wyczyścić z kurzu teleskop, ale do środka nie mamy dostępu. Stąd nie opłaca się naprawa tych urządzeń. Kupując dwie sprężyny gazowe polecamy wybierać jednego producenta, a uprzednio sprawdzić model i rozciągnięcie teleskopu.

Niesprawne amortyzatory najlepiej oddać mechanikowi do recyklingu. Jeśli poszukujesz sprawdzonej placówki tego typu na terenie Wrocławia – zobacz geometria Wrocław

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*